Kultuurikatel on esimene kiire 5G sisevõrguga ühiskondlik hoone Eestis

Telia paigaldas Kultuurikatlasse 5G sisevõrgu, mida saavad esimesena kasutada innovatsiooni- ja tehnoloogiakonverentsi Telia Digital Hub külastajad.

Ühtlasi on Kultuurikatel praegu ainus kiire 5G-leviga ühiskondlik hoone Eestis.

„Selleks, et ligi tuhat inimest mahutavas Kultuurikatlas oleks suursündmuste ajal saadaval kiire internet ja sidevõrku ei tabaks ülekoormus, paigaldasime sinna 5G tugijaama,“ ütles Telia Eesti ühendusteenuste osakonna juht Evelin Neerot.

Nüüd levib seal internet õhu kaudu kiirusega 750-850 Mbit/s. Tema sõnul saavad Digital Hubil osalevad Telia kliendid kogeda kõige parema kvaliteediga ühendust. 5G tugijaam jääb Kultuurikatlasse statsionaarselt.

Kuna kvaliteetset andmesidet pakkuva kõrge sagedusega 5G-võrgu signaali ulatus on väike, siis ei suuda see betoonhoonetes ilma tugijaamata levida. „Kaardistame praegu enda jaoks erinevaid ühiskondlikke hooneid, kus oleks meie hinnangul kõige suurem vajadus 5G sagedusressursi järele. Järgmisel aastal jätkame tugijaamade paigaldamist olulisematesse rajatistesse,“ lisas Neerot.

Telia Eesti jaoks on praegu 5G-võrgu laiendamine ja tihendamine prioriteet. Ainuüksi selle aasta jooksul on Telia paigaldanud Eestis ligi 175 5G-tugijaama. Tänaseks on ettevõte katnud oma 5G-võrguga ligikaudu 75 protsenti Eesti elanikkonnast ning järgmise aasta lõpuks on plaan viia see leviala ligi 95 protsendini. Septembri lõpu seisuga kasutab Telia võrgus 5G-telefoni ligi 230 000 klienti.

5G pakub võrreldes varasemate mobiilsidetehnoloogiatega kiiremat ja kvaliteetsemat andmeedastust. Ühtlasi loob 5G ettevõtjatele rohkelt võimalusi täiesti uute teenuste ja lahenduste arendamiseks, millega oma klientide elu lihtsamaks ja mugavamaks muuta.

Tutvun teiste uudistega