iPhone on jõudnud enam kui 100 000 eestimaalase taskusse

2007. aastal ilmavalgust näinud iPhone on olnud nutiseadmete valdkonna üks olulisemaid kujundajaid. Eestis on Apple’i kultustelefon jõudnud 10 aastaga enam kui 100 000 kasutaja igapäevakasutusse.

Telia müüduimate mobiiltelefonide edetabeleid on erinevad iPhone mudelid krooninud aastaid. Näiteks 2016. aastal olid Telia müügikanalites kõige müüduimad mobiiltelefonid iPhone 6S ja iPhone SE. Esikümnesse mahtusid veel ka iPhone 7 (5. koht) ja iPhone 5S (7. koht).

Telia Eesti mobiiltelefonide kategooria juht Taavi Ting tunnistab, et kuigi ajas on iPhone muutunud pidevalt kallimaks, pole see siinsete tarbijate huvi kahandanud, pigem vastupidi.

„Kui turule jõudis iPhone 6, oli nõudlus selle järele Eestis suurem kui mõne eelneva mudeli puhul. Sama muster kordus iPhone 7-ga. iPhone’i kasutaja on üldjuhul väga bränditruu ning telefoni vahetades võetakse tavaliselt asemele uuem iPhone’i mudel,“ selgitas Ting.

Tema kinnitusel on näiteks Telia võrgus erinevaid iPhone mudeleid täna kasutusel 100 000. Ümmargune verstapost alistus sel aastal ning kasv jätkub. „Näeme iPhone’i puhul endiselt kasvu ning see aasta on mõneti ka erinev, kuna Apple tõi korraga turule koguni kolm uut mudelit – iPhone 8, iPhone 8 Plus ja iPhone X.“

Sel reedel, 22. septembril algab Telias iPhone’i uute mudelite iPhone 8 ja iPhone 8 Plus eelmüük. iPhone X eelmüük algab Telia müügikanalites 27. oktoobril.

Telia sai ametlikuks iPhone’i esindajaks Eestis 2008. aastal.

Tutvun teiste uudistega