Inspira kanalis käivitub eriolukorrast ajendatuna uus live-saatesari SPUNK

Sellel reedel, 3. aprillil stardib telekanalis Inspira uhiuus interaktiivne live-saatesari SPUNK. Teleekraanil kohtuvad eri valdkondade eksperdid ja eestvedajad, arutelus saavad kaasa lüüa ka televaatajad. Avasaade KultuuriSPUNK, nii nagu nimigi vihjab, keskendub Eesti kultuurimaastikule.

Sõna „spunk“ leiutas Pipi Pikksukk, ehkki esialgu ta selle tähendust ei teadnudki. Laiemalt võttes on spunk miski, mida otsitakse, aga mille sisulist mõtet enne leidmist ei teata. Ka tänane kriisiolukord on midagi sarnast – teame, et tahame tagasi saada n-ö eelmise stsenaariumi tulevikku, milles vaid mõned nädalad tagasi elasime, aga me ei tea veel, kuidas seda teha. Saade SPUNK mõtestab saatekülaliste ja televaatajate kaasabil eriolukorra tähendust ja võimalikke lahenduskäike.

“Praeguses heitlikus etapis on meil kõigil küsimusi kahtlemata rohkem kui vastuseid. Samas on näha nii Eestis kui mujal, et ka raskustest sünnib uusi mõtteid ja võimalusi,” avas uue live-saatesarja tagamaid Birjo Kiik, Telia Eesti televisiooni ja multimeedia valdkonna sisujuht. “Nii sündiski idee tuua kokku eri valdkondade eksperdid ja eestvedajad ning mõtestada koostöös praegust olukorda ja võimalikke lahendusi. Näen uut saadet justkui kogukonnaprojektina, kus sõna saavad ka aktiivsed televaatajad,” jätkas Kiik.

Nii nagu iga saade räägib uuest teemast, on ka saatenimi oma olemuselt kordumatu. Avasaade KultuuriSPUNK vaatleb, milline on hetkel Eesti kultuurimaastik, kuidas muudab praegune enneolematu olukord lähitulevikus nii kultuuri rahastamist kui ka tarbimist ja mida üllatavat on keerulisest olukorrast kaasa võtta. Avasaates osalevad mitmed tuntud kultuurivaldkonna tegelased, teiste seas näiteks kultuuriminister Tõnis Lukas, Sandra Vabarna (Trad.Attack!), Margit Aasmäe (Fotografiska Tallinn) ja veel mõned üllatuskülalised. Otse-eetris saavad küsimuste ja kommentaaride abil kaasa rääkida ka televaatajad.

Saade on nii külalistele kui ka televaatajatele kontakti- ja puutevaba kohtumispaik, kus igaühel on võimalik arutelus kaasa lüüa. Kontakti- ja puutevaba stuudio on püsti pandud Kultuurikatlasse koostöös ettevõtetega Telia, Miltton New Nordics, Eventech, Royal Experience, Minu Rada, Valge Klaar. Telesaate visuaalse ja graaflise identiteedi autor on Identity. Avasaadet juhib Lehari Kaustel, saate toimetajad on Maie-Liisa Sildnik ja Nänsi Männik.

Tutvun teiste uudistega