ID-kaartide massiline aegumine loob sobiva hetke Mobiil-ID kasutuselevõtuks

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) andmetel aegub ja vajab väljavahetamist sel aastal ligi 200 000 ID-kaarti. See omakorda loob võimaluse ID-kaardi vahetamise perioodil kasutusele võtta Mobiil-ID.

Nimelt ei pea Mobiil-ID olemasolul muretsema selle pärast, et pakiliste või ootamatute digitoimingute puhul (autentimine ja digiallkirjastamine) jäävad vajalikud tegevused tegemata või lükkuvad edasi.

„Mobiil-ID on sellistes olukordades kindel abiline, kuna sellega saab kõik oma toimingud tehtud ka siis kui muid dokumente ja ID-kaarti käepärast pole,“ ütles Telia Eesti internetilahenduste ja kõneside grupi teenuste juht Allan Dobrõš.

Tema sõnul jääb enamus inimesi, kes kord juba Mobiil-ID-d asjaajamiseks kasutanud, seda eelistama ka edaspidi, kuna tegu on mugava, turvalise ja kiire võimalusega teha pangatoiminguid, anda digiallkirju ning kasutada teisi e-riigi võimalusi.

Aastavahetusel oli Telia klientide seas üle 75 000 Mobiil-ID kasutaja. Aastaga on kasutajate hulk kasvanud ca 25%.

SK ID Solutions AS-i andmetel tehti Mobiil-ID-ga 2016. aastal kokku 41 miljonit tehingut, mis sisaldas nii autoriseerimisi kui allkirjastamisi. Telia kliendid tegid eelmisel aastal kokku 26 miljonit tehingut. Praeguseks on Telia klientide tehingute arv kerkinud 2,7 miljoni tehinguni kuus.

Mobiil-ID on digitaalne isikutunnistus, mida saab tasuta vormistada kõigis Telia esindustes.

Tutvun teiste uudistega