Folk ja ralli meelitasid nutiseadmete taha tuhandeid huvilisi

Selle suve kahte suursündmust ehk Rally Estoniat ja Viljandi pärimusmuusika festivali sai jälgida erinevate nutiseadmete vahendusel ning seda võimalust kasutasid tuhanded inimesed.
 
17.-19. juulini toimus Lõuna-Eesti teedel Baltimaade suurim autospordivõistlus auto24 Rally Estonia 2015, mille käiku sai mugavalt jälgida EMT Live äpi abil.
 
Kolme rallipäeva jooksul kasutas EMT Live äppi 6556 kasutajat, kes tegid äpis ühtekokku 25 643 toimingut: vaatasid kiiruskatsete otseülekandeid, ralli tulemusi, värskeid uudiseid, kommentaare, videoid jne. Neid, kes jälgisid äpi vahendusel ralli otseülekandeid, oli kokku 2206.
 
Möödunud nädalal toimunud Viljandi pärimusmuusika festivali (23.-26. juuli) sai jälgida nii teleris kui nutiseadmetes. Festivalipäevadel kerkisid Viljandi lähima teenindava EMT tugijaama andmesidemahud nii 3G kui 4G vaates neli korda. Kõneliikluse mahud kasvasid tipptundidel tavapärasega võrreldes isegi kümnekordseks. 

Elioni nutiTV erikanalil sai neljapäevast kuni pühapäevani jälgida EMT ja Elioni Kaevumäe laval toimuvat ning nelja päeva jooksul kasutas seda võimalust 23 667 seadet (arvestus digibokside alusel). Kõige suurem oli vaatajaskond pühapäeval (8202 seadet), mil toimus „Pimekohtingu“ finaalkontsert. Keskmine ülekande vaatamise aeg ühe seadme kohta oli pisut üle 20 minuti.

EMT Live veebis jälgis festivaliülekandeid 1816 kasutajat, EMT Live äpi vahendusel 1026 kasutajat ning festivali ametliku veebilehe vahendusel 4678 kasutajat. Festivali äppi kasutas 2783 inimest, tehes seal ühtekokku 11 150 toimingut.
 
„Nutiseadmed ja mobiilne internet võimaldavad erinevatest sündmustest järjest enam osa saada ka kõigil neil, kes ise sündmustel osaleda ei saa. EMT ja Elion jätkavad ka edaspidi koostööd eestimaalaste jaoks oluliste spordi- ja kultuurisündmustega, tuues need sündmused võimalusel huvilisteni nii helis kui pildis,“ märkis Eesti Telekomi partnersuhete ja üritusturunduse osakonna juhataja Heddy Ring.
Tutvun teiste uudistega