EMT võrgus kasutab internetti mobiilis üle 248 000 kliendi

Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) andmetel kasutas 2015. aasta esimese poolaasta seisuga EMT võrgus internetti  mobiilis enam kui 248 000 klienti, millega hoiab ettevõte kindlalt turuliidri positsiooni.
 
EMT turuosa ulatus selles segmendis 60,5 protsendini ning aastaga lisandus 36 000 uut klienti. Kõnealune arvestus hõlmab nn internet mobiilis pakette.
 
Kui internet mobiilis kasutajatele lisada ka mobiilse interneti mahupõhise maksustusviisi kasutajad (nn megabaidi põhised kasutajad), ulatus EMT klientide arv esimese poolaasta lõpuks enam kui 327 000 kasutajani. Ka selle näitajaga hoiab ettevõte kindlalt turuliidri positsiooni (45,1%).
 
Tänavu aprillis tehtud Omnitele mõõtmistest selgus, et EMT võrgus on parimad mobiilse interneti keskmised kiirused nii alla- kui üleslaadimisel. Varem on oma testides sama järelduseni jõudnud ka Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) ning Eesti Päevalehe ja Pemetel OÜ poolt korraldatud mõõtmised.

Omnitele mõõtmistulemuste põhjal saavutati EMT võrgus parim kiirus, parim läbilaskevõime ja ka parim veebilehtede brausimise ehk internetis surfamise võimekus, mille põhjal saab väita, et tegu on Eesti parima mobiilsidevõrguga.
 
Mobiilse interneti kasutusaktiivsuse kasv on näha eeskätt suvekuudel. Näiteks eelmisel suvel suurenes mobiilse interneti kasutamine EMT võrgus ca 40%. Sellele on kaasa aidanud ka 2014. aasta alguses käivitunud Nutihüppe projekti, mille eesmärk on kutsuda kliente üles kasutama nutiseadmeid. Kui 2014. aasta alguses oli EMT klientide seas nutiseadmete kasutajaid 39%, siis tänavu suveks oli see näitaja kerkinud juba 54 protsendini.
 
Samuti eelistavad EMT ja Elioni kliendid üha enam 4G toega nutitelefone, mis võimaldavad kasutada kiiret mobiilset internetti ja kõiki sellega kaasnevaid teenuseid. Hetkel moodustab 4G toega telefonide müük 87% kõigist EMT ja Elioni kanalites müüdavatest nutitelefonidest. 
Tutvun teiste uudistega