Eesti Telekomi uus büroohoone kerkib Mustamäe tee algusesse

Arendusprojekti töötas välja Urban Management OÜ, mille tulemusena rajatakse aadressile Mustamäe tee 3 14-korruseline tornmaja, millest Eesti Telekom võtab rentnikuna kasutusele 11 korrust. Kasulikku pinda on hoones veidi üle 9000 m2, millest Telekomi kasutusse jääb 7300 m2.

Eesti Telekomi juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul võimaldab uuele pinnale kolimine vähendada ettevõttel ca 7000 ruutmeetri võrra büroopinda, kuna uude majja kolivad kokku hetkel kolmes erinevas hoones (Endla, Valge ja Lõõtsa tänaval) asuvad üksused.

„Peamise kokkuhoiu saavutame aga erinevate majade vahelisele logistikale kuluva tööaja ja transpordi pealt," lisas Kalm.

Büroohoone juurde kerkib veel parkimismaja ja 250-kohaline õueparkla, lisaks näeb projekt ette turvalise jalgrattaparkla rajamise. Uude hoonesse kolib Eesti Telekom 2017. aasta kevadel.

Eesti Telekomi partnerid uue hoone arendamisel on EKE Invest AS, Polaria Kinnisvara OÜ ja Reterra Estate OÜ - seda läbi projekti arendamiseks loodud EKEREPOL OÜ (lepingupartner). Lisaks veel PIN Arhitektid, sisearhitektina Kärt Kukkur ja Form OÜ. Uue hoone hanget aitas läbi viia Colliers International Advisors OÜ.

„EKE Invest kontserni nimel tänan Eesti Telekomi antud usalduse eest. Meil on väga hea meel, et saame Tallinna linnapildis järgmise märkimisväärse kõrghoonete projekti arendada ja tunnen siirast uhkust Eesti Telekomiga sõlmitud värske 10 aastase üürilepingu üle", märkis enamusosaniku EKE Invest poolne esindaja ja EKEREPOL OÜ juhatuse liige Karl Ader.
„Eesti Telekomi nime kandvas ärihoones on vakantseid üüripindu merevaate ja terrassidega umbes 2000 m2 ulatuses – kõik huvilised on oodatud," lisas EKEREPOL OÜ teine juhatuse liige Reigo Randmets. Hetkel on Eesti Telekomil käimas läbirääkimised Endla ja Valge tänava büroohoonete müügiks, mille puhul on välja kujunenud ka selged huvilised. Ettevõte loodab praegused hooned realiseerida suve hakul.

Tutvun teiste uudistega