Eesti Telekomi hea kvartal: kasv kõigis fookusvaldkondades

2015. aasta kolmandas kvartalis kasvas Eesti Telekom kõikides oma fookusvaldkondades (mobiil, lairiba, TV, IT) nii eelmise aasta sama perioodiga kui käesoleva aasta teise kvartaliga võrreldes.

„Ettevõte on tänavu tegutsenud tõusvas joones ning kolmas kvartal oli käesoleva aasta parim,“ ütles Eesti Telekomi juhatuse esimees Valdo Kalm. „Lisaks headele majandustulemustele teeb rõõmu, et konkursil „Eesti Ettevõtete Konkurentsivõime Edetabel" saime konkurentsivõimelisima side-, kommunikatsiooni- ja IT-ettevõtte tiitli.“

Mobiilivaldkond ja mobiilne internet

Sarnaselt eelmise aastaga jätkus tänavu kolmandas kvartalis kasv mobiilse interneti valdkonnas. Mobiilse interneti kasutajate arv nutitelefonis kasvas aastaga 35 000 kliendi võrra, ulatudes 274 000 kliendini. Mobiilside klientide arv ulatus kolmanda kvartali lõpus 851 000 kliendini ning eriti silmapaistev oli just lepinguliste klientide arvu kasv. Eelmise aasta kolmanda kvartaliga võrreldes kasvas lepinguliste klientide arv aastaga 38 000 kliendi võrra ning võrreldes tänavuse aasta teise kvartaliga sai Eesti Telekom juurde 6500 lepingulist mobiiliklienti. Kõnekaardi kasutajate arv vähenes nii aasta kui kvartali vaates, kuna Eesti elanikud eelistavad valdavalt lepingulist liitumist.

Lairiba

Kolmandas kvartalis kasvas ka lairiba internetiühenduste arv, ulatudes kolmanda kvartali lõpuks 228 000 kliendini. Kvartalis kasvas lairiba klientide arv 2600 võrra, kasv võrreldes eelmise aasta kolmanda kvartaliga oli 5000.

TV

Samuti kasvas nutiTV kasutajate arv, ulatudes kolmanda kvartali lõpuks 171 000 kliendini. Kvartali jooksul lisandus 2200 uut klienti, võrreldes eelmise aasta kolmanda kvartaliga kasvas kliendibaas 6000 võrra.

Kliendiarvu kiirenevale kasvule on kaasa aidanud teenuse arendused: suurim salvestamist võimaldavate kanalite hulk, uued mainekad filmikanalid, täienenud sisu lastele, uuenenud ülesehitusega telekava ja uued LG telerid, kuhu on Elioni nutiTV sisse ehitatud. Jõudsalt on kasvanud minuTV ehk televisioon kõikidel ekraanidel (nutitelefonis, tahvel- ja sülearvutis). Teenuse kasvav populaarsus kinnitab trendi, et inimesed tahavad kasutada teenuseid ajast, kohast ja seadmest sõltumatult.

IT

Kolmandasse kvartalisse jääb olulise tegevusena teises kvartalis ostetud IT-ettevõtte Green IT konsolideerimine. HP korporatsioon otsustas sulgeda oma kontorid Eestis ja Lätis ning jaguneb 1. novembril kaheks eraldi ettevõtteks – HP Inc ja Hewlett-Packard Enterprise. Viimane otsustas oma hooldusteenused anda üle turul tegutsevatele tugevatele partneritele. Eestis valiti partneriks Eesti Telekom ning alates 1. oktoobrist võttis Telekom üle Hewlett-Packard Enterprise toodete 24/7 hooldusteenused. See samm aitab Telekomil saavutada eesmärki olla ettevõtete eelistatuim IKT partner. Juba eelnevalt on Telekom HP Inc partner äriklassi toodete hooldusteenuste osutamisel.

Innovatsioon

Kolmandas kvartalis tegi Eesti Telekom aktiivset koostööd idufirmadega ning tõi turule uusi rakendusi. Nii tõime suvel välja peredele suunatud nutirakenduse mElu, mis aitab korraldada pere igapäevaelu ning võimaldab juhtida distantsilt koduseid seadmeid. Tähelepanu pälvis koostöös start-up ettevõttega Autlo arendatud lahendus, millega auto hakkab tänu SIM-kaardiga varustatud lisaseadmele süüte välja lülitades ise õiges tsoonis parkima ning lahkudes lõpetab parkimise.

Eesti Telekomi äriideede kiirendi VUNK töötas läbi kiirendiprogrammi esitatud 25 tehnoloogiaideed ning valis välja kaks, millel on potentsiaali kasvada rahvusvaheliseks edulooks. Kiirendi esimesed 10 000 euro suurused toetused said idufirmad Tippy ja RebelRoam. VUNKi partnerid on Garage48 ja Startup Wise Guys.

Eesti Telekomis töötab rohkem kui 2000 inimest ning ettevõte on oma fookusvaldkondade turuliider. Eesti Telekom jätkab sel aastal interneti- ja IT-valdkonna arendamist ning plaanib välja tuua uusi IKT-sektori teenuseid.

Tutvun teiste uudistega