Eesti suurim 5G leviala: Telia 5G katab juba kolmandiku elanikkonnast

Telia on hetkeseisuga avanud 204 5G tugijaama ning katab nendega kolmandiku rahvastikust. Käesolevast nädalast on 5G avatud ka uutel, sagedusoksjonil äsja omandatud 3,6GHz sagedustel, mis võimaldab kasutajatel osades piirkondades kogeda mobiilset andmesidekiirust kuni 1Gbit/s ja enamgi. Telia 5G levialaga saab tutvuda kaardivaate vahendusel siit

„Avasime Eesti esimese 5G võrgu juba 2020 aastal ning oleme seda jõudsalt edasi arendanud, omades tänaseks Eesti konkurentsitult suurimat 5G leviala. Tugijaamade arv kasvab iga nädalaga ning tänaseks on kaetud pea kõik suuremad linnad ja maakonnakeskused, samuti paljud alevikud ja vallakeskused. Üks meie peamisi fookusi nii sel kui järgnevatel aastatel on 5G leviala jätkuv laiendamine ja üldine mobiilsidevõrgu moderniseerimine. Võime julgelt öelda, et nõudlus 5G tehnoloogia järele kasvab kiiresti, kuna juba täna on meie klientide kasutuses enam kui 100 000 5G telefoni,“ selgitas Telia tehnoloogiajuht Andre Visse.

Telia võitis sageduslubade konkursil riigilt eelmisel nädalal 5G sageduslitsentsi 3,6 GHz sagedusalas. Visse sõnul võimaldab nimetatud litsentsi olemasolu lisada võrku täiendavat raadiosageduse ressurssi, mis adresseerib tarbijate mobiilse andmeside pidevalt kasvavaid kasutusmahte, võimaldab pakkuda veelgi kõrgemaid mobiilse interneti kiiruseid ning sillutab teed ka uute kasutusjuhtude loomiseks ettevõtetele.

5G kasutamise eelduseks mobiilis on 5G toega seadme ning sobiva mobiilipaketi olemasolu. Täpsemat infot leiate siit

Lisatud fotod kiirustestist, mis tehtud tavakasutaja seadmega (iPhone 12) 27.07 Tallinnas.

Lisainfo:

Katrin Isotamm

Telia Eesti kommunikatsioonijuht

Tel 5111114

Tutvun teiste uudistega