Eesti jõudis müügile eSIM-iga Samsungi nutikell

Telia müügikanalites on alates eilsest saadaval sisseehitatud eSIM-kaardiga varustatud Samsungi nutikell Gear S2 3G.

.

Tegu on esimese eSIM- kaardiga varustatud nutiseadmega, mis on jõudnud müügile nii Põhja- kui Baltimaades. Viimastel kuudel on Telia koostöös partneritega teinud ettevalmistusi selleks, et kohandada uus seade kohalikule turule vastavaks.

eSIM-i näol on tegu maailmas täiesti uue SIM-kaardi standardiga, mis väga lühidalt ja lihtsustatult selgitades tähendab, et seadme omanik ei pea näiteks ühe operaatori juurest teise juurde kolides enam füüsiliselt SIM-kaarti vahetama – eSIM on seadmesse sisse ehitatud ning operaatorit vahetades tuleb seadmes vaid vajalikud andmed alla laadida. Samuti ei pea enam murdma pead selle üle, kas seade kasutab nano-, mikro- või tava-SIM-i.

Et eSIM-ile üleminek oleks võimalikult sujuv, võttis Telia ühe lahendusena kasutusele eSIM pabervautšeri, mida saab seadistusprotsessides kasutada sarnaselt tänase SIM kaardiga. Klienditeenindaja ning ka kliendi jaoks on erinevus selles, et enam ei ole vaja füüsiliselt SIM-i seadmesse paigutada - eSIM tuleb alla laadida kasutades vautšeril asuvat QR koodi kujul linki. Samuti on pabervautšer viidud digitaalsel kujul Telia Iseteenindusse, kus klient saab kõik SIM kaartidega seotud toimingud mugavalt ära teha ilma esindusse tulemata ja arvuti tagant lahkumata.

eSIM-iga varustatud Samsung Gear S2 3G Classic võimaldab peale aktiveerimist sobiva nutitelefoniga teha kõnesid, saata sõnumeid ning kasutada äppe telefonist sõltumata.

Kui kasutaja asub nutikellaga telefoni läheduses, sünkroniseerib kell Bluetoothi kaudu andmeid ning säästab seeläbi akut. Kellal on pööratav sihverplaat, mida kerides saab mugavalt menüüs ringi liikuda, vastata teavitustele või valida numbreid kontaktiraamatust. Gear S2 3G omab ka aktiivsusmonitori funktsioone, olemas on pulsilugeja ja GPS ning kell suudab automaatselt tuvastada treeningu tüübi. Kõik see on mahutatud IP68 veekindlusega roostevabast terasest korpusesse.

Samsungi nutikella hind on Telias 399 eurot.

Tutvun teiste uudistega