Aprillis minnakse Mobiil-ID puhul üle tugevama turvalisusega lahendusele

Politsei- ja Piirivalveameti otsusel tühistatakse 1. aprillist 2017 mitmete klientide SIM-kaardiga seotud olemasolevad Mobiil- ID sertifikaadid, et minna üle tugevama turvalisusega lahendusele. 

Muudatus puudutab neid kasutajaid, kes võtsid enne 2015. aastat endale mobiilioperaatori juurest Mobiil-ID SIM-kaardi ja taotlesid sellele sertifikaadid 2014. aasta jooksul. Selleks, et nimetatud SIM-kaartide omanikud Mobiil-ID-ga ka edaspidi mugavalt e-keskkondadesse sisse logida, makseid teha, lepinguid sõlmida ning digitaalselt allkirja anda saaksid, peavad kliendid kasutusele võtma uue ja turvalisema SIM-kaardi ning taotlema uued Mobiil-ID sertifikaadid. 
Telia kliendid, keda olemasolev muudatus puudutab saavad vastavasisulise SMSi ning paberkirja koos juhistega ja uue SIM-kaardiga, millele saab taotleda uued sertifikaadid kehtivusega 5 aastat. Juhime tähelepanu, et kui Te ei aktiveeri uut SIM-kaarti enne 01.04.2017, siis tuleb Mobiil-ID teenuse edasi kasutamiseks see uuesti tellida Telia esindusest.

Loe lähemalt ka Politsei- ja Piirivalveameti uudist siit. 
Loe lähemalt Mobiil-ID-st siit.

Kuidas aktiveerida uut SIM-kaarti?

Uue SIM-kaardi saab hõlpsasti aktiveerida Telia iseteeninduses kasutades kehtivat Mobiil-ID-d järgnevalt:

1. Minge veebilehele www.telia.ee/sim-vahetus ja logige sisse iseteenindusse.

  • Kui Teie mobiilileping on ettevõtte nimel, valige sisse logides esindatavaks ettevõte.
  • Kui Te ei ole oma mobiilinumbrit veel enda isikuga sidunud, suunab iseteenindus Teid esmalt seda tegema.

2. Pärast mainitud toiminguid valige „SIM-kaart olemas“.

3. Juhinduge protsessist ning allkirjastage uue SIM-kaardi aktiveerimine oma veel kehtiva Mobiil-ID-ga (PIN2). 

4. Kui SIM-kaardi aktiveerimise protsess on lõpule viidud, tuleb Mobiil-ID teenuse kasutamiseks taotleda ka uued Mobiil- ID sertifikaadid. Selleks tuleb suunduda Politse- ja Piirivalve ameti kodulehele. 

5. Minge aadressile www.politsei.ee, valige „Mobiil-ID“ ja logige sisse ID-kaardiga (PIN1).

6. Vajutage „Tühista Mobii- ID“ ning seejärel „Taotlen uued Mobiil-ID sertifikaadid“.

7. Sertifikaadid on uuendatud. Saate Mobiil-ID teenust uuesti kasutama hakata. Uued PIN1 ja PIN2 paroolid leiate SIM-kaardi tagaküljelt.

8. Vahetage vana SIM-kaart oma telefonis uue SIM-kaardi vastu.Teie uue SIM-kaardi algupärane PIN-kood on 0000. Soovitame see kaardi kasutusele võtmisel ära muuta.

Tutvun teiste uudistega