5G

5G AVAB MAAILMA TÄIS UUSI VÕIMALUSI

Esimesena toob 5G sinuni Telia. Nüüd ka Apple’i ja Samsung Galaxy seadmetes.

  • 5G-d saavad kasutada Telia kliendid, kellel on 5G-toega telefon ja kindla mahuga mobiilipakett

  • 5G on juba praegu kättesaadav mitmes Tallinna, Tartu ja Pärnu piirkonnas

  • Peagi on tulemas ka 5G-kiirustega Koduinternet

5G toob sinuni
esimesena Telia

KUS SAAN 5G-D KASUTADA?

5G-leviala laieneb üha suuremate sammudega. Praegu on avatud juba poolsada 5G tugijaama, mis asuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viimsis, Rakveres, Saugas, Jüris ja Lool.

MILLISED ON 5G VÕIMALUSED?

5G-maailmas saab kujutlusvõime uue jõu: autod vahetavad omavahel nutikalt infot, arstid viivad distantsilt läbi keerukaid operatsioone ja insenerid juhivad tuhandete kilomeetrite kauguselt hiiglaslikke masinaid. Tulevik on kohal.
5g uudised

5G tervisehoius

5G-mobiilsidetehnoloogiaga saab tervishoius nii olemasolevaid lahendusi laiendada kui ka täiesti uusi luua: alates telemeditsiinist ning haigete ja eakate hooldamisest kuni elutähtsate hädaabi- ja ennetusmeetmeteni.

Vaatan lähemalt
5g uudised

5G transpordis

Elektribussid ja -autod suhtlevad omavahel ning vahetavad infot eesseisvate takistuste ja ummikute kohta. Kõlab nagu episood ulmelisest põnevussarjast?

Vaatan lähemalt
5g uudised

5G igapäevaelus

5G-tehnoloogia toob meie kõigi igapäevaellu ridamisi uusi võimalusi: liit- ja virtuaalreaalsus, personaliseeritud tooted ja iseteeninduspoed ning meelelahutus täiesti uute nurkade alt.

Vaatan lähemalt
5g uudised

5G mõju ühiskonnale

5G hõlbustab ja kiirendab paljude valdkondade arengut, mis omakorda elavdab majandust ja riiki tervikuna. Uued transpordilahendused, turvalisem töökeskkond ning parem juurdepääs vajalikele tervishoiu- ja haridusteenustele on vaid mõned näited.

Vaatan lähemalt

ARTIKLID 5G TEEMAL

5g uudised

Telia ja kumu pakuvad võimalust nautida kunsti uutmoodi ehk liitreaalsuse abil

Telia tähistab novembris oma 5G võrgu esimest sünnipäeva ning pakub koostöös Kumu kunstimuuseumi ja Eesti Kunstimuuseumi kogudega inimestele võimalust tuua erinevad kunstiteosed oma telefoni ja liitreaalsuse abil otse tänavapilti.

Loen lähemalt
5g uudised

Elmo Rent ja Telia toovad 5G tehnoloogia kaugjuhitavasse sõiduautosse

ELMO Rendi arendatav kaugjuhitavat tehnoloogiat kasutav lahendus võimaldab elektriauto kliendini toimetada ja vajadusel ümber parkida ilma juhi füüsilise kohalviibimiseta masinas. 5G võrku kasutades on auto ja kaugjuhtimispuldi vahel tekkiv viiteaeg minimaalne, mis parandab oluliselt reageerimisaega.

Loen lähemalt
5g uudised

Telia 5g võrk levib nüüd juba sajas asukohas üle Eesti

Telia tehnoloogiajuhi Andre Visse sõnul on ettevõte ümmarguse tähiseni jõudnud vähem kui aastaga, mis tähendab, et alates eelmise aasta novembrist on Telia igal nädalal tööle pannud sisuliselt kaks uut 5G tugijaama.

Loen lähemalt

Hea teada