5G

5G avab maailma täis uusi võimalusi

Esimesena toob 5G sinuni Telia. Nüüd ka Apple’i ja Samsung Galaxy seadmetes.

  • 5G-d saavad kasutada Telia kliendid, kellel on 5G-toega telefon ja kindla mahuga mobiilipakett

  • 5G on juba praegu kättesaadav mitmes Tallinna, Tartu ja Pärnu piirkonnas

  • Peagi on tulemas ka 5G-kiirustega internet

5G toob sinuni
esimesena Telia

Kus saan 5G-d kasutada?

5G-leviala laieneb üha suuremate sammudega. Praegu on avatud juba poolsada 5G tugijaama, mis asuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viimsis, Rakveres, Saugas, Jüris ja Lool.

Millised on 5G võimalused?

5G-maailmas saab kujutlusvõime uue jõu: autod vahetavad omavahel nutikalt infot, arstid viivad distantsilt läbi keerukaid operatsioone ja insenerid juhivad tuhandete kilomeetrite kauguselt hiiglaslikke masinaid. Tulevik on kohal.

5g uudised

5G tervisehoius

5G-mobiilsidetehnoloogiaga saab tervishoius nii olemasolevaid lahendusi laiendada kui ka täiesti uusi luua: alates telemeditsiinist ning haigete ja eakate hooldamisest kuni elutähtsate hädaabi- ja ennetusmeetmeteni.

Vaatan lähemalt
5g uudised

5G transpordis

Elektribussid ja -autod suhtlevad omavahel ning vahetavad infot eesseisvate takistuste ja ummikute kohta. Kõlab nagu episood ulmelisest põnevussarjast?

Vaatan lähemalt
5g uudised

5G igapäevaelus

5G-tehnoloogia toob meie kõigi igapäevaellu ridamisi uusi võimalusi: liit- ja virtuaalreaalsus, personaliseeritud tooted ja iseteeninduspoed ning meelelahutus täiesti uute nurkade alt.

Vaatan lähemalt
5g uudised

5G mõju ühiskonnale

5G hõlbustab ja kiirendab paljude valdkondade arengut, mis omakorda elavdab majandust ja riiki tervikuna. Uued transpordilahendused, turvalisem töökeskkond ning parem juurdepääs vajalikele tervishoiu- ja haridusteenustele on vaid mõned näited.

Vaatan lähemalt

Artiklid 5G teemal

5g uudised

Telia vedamisel hakatakse Eestis testima seninägematuid 5G lahendusi

Telia, TalTech ning mitmed teised kohalikud ja välismaised ettevõtted osalevad rahvusvahelises programmis 5G ROUTES, mille käigus hakatakse testima innovaatilisi ning maailmas seninägematuid 5G-lahendusi.

Loen lähemalt
5g uudised

Telia avab oma klientidele uue põlvkonna 5G võrgu

Esimese Eesti mobiilioperaatorina avab Telia täna oma klientidele 5G-võrgu. Esimeses etapis teeb Telia 5G avalikult kättesaadavaks kokku kümnes Tallinnas, Tartus ja Pärnus asuvas piirkonnas..

Loen lähemalt
5g uudised

Eesti suurimal digikonverentsil olid fookuses digitulevik ja 5G

11. novembril toimus Tallinnas Eesti suurim digikonverents Digital Hub, kus visionäärid ja arvamusliidrid arutlesid 5G, innovatsiooni ja digiriigi tuleviku teemadel.

Loen lähemalt

Hea teada