5g

5G-AJASTU ON KÄTTE JÕUDNUD

Ülikiire ja piiramatute võimalustega viienda põlvkonna mobiilside on lõpuks kohal. Saa osa tehnoloogia viimasest sõnast.


  • 5G-d saavad kasutada Telia kliendid, kellel on 5G-toega telefon ja kindla mahuga mobiilipakett

  • 5G on juba praegu kättesaadav mitmes Tallinna, Tartu ja Pärnu piirkonnas

  • Peagi on tulemas ka 5G-kiirustega ärikliendilahendus


5G-tehnoloogia jõuab erinevate piirkondade ja klientideni järk-järgult. Hetkel ulatub ühenduskiirus Telia 5G-võrgus kuni 1 Gbit/s. 2021. aasta algusesse planeeritud 3,6 GHz sagedusoksjon võimaldab Telial 5G-leviala jõuliselt suurendada ning kiirusi mitmekordistada. Telia tehnoloogiapartner 5G alal on Ericsson.


kus 5g

KUS SAAN 5G-D KASUTADA?

2021. aasta alguse seisuga levib Telia 5G juba paarikümnes Tallinna, Harjumaa, Lääne-Virumaa, Tartu ja Pärnu piirkonnas. Seda, kas sinu telefon on parasjagu ühendatud 5G-võrku, näed telefoni ekraani ülaservast.
MILLISED ON 5G VÕIMALUSED?5G-maailmas saab kujutlusvõime uue jõu: autod vahetavad omavahel nutikalt infot, arstid viivad distantsilt läbi keerukaid operatsioone ja insenerid juhivad tuhandete kilomeetrite kauguselt hiiglaslikke masinaid. Tulevik on kohal.

Sellest, milliseid innovaatilisi lahendusi saab 5G toel nii era- kui avalikus sektoris arendada, annavad ülevaate Eesti riigi IT-juht Siim Sikkut, Telia Eesti tehnoloogiajuht Andre Visse ning Telia Eesti juhatuse esimees Robert Pajos.Hea teada