Uus kodumaine nutilahendus aitab korraldada pere igapäevaelu

Sel suvel jõudis avalikkuse ette Eestis valminud ja peredele suunatud nutirakendus mElu, mis aitab korraldada pere igapäevaelu ning võimaldab juhtida distantsilt ka koduseid seadmeid.
 
mElu näol on tegu platvormiga, kuhu saab koondada väga erinevaid teenuseid ja funktsionaalsusi. Kuigi rakendus pakub juba täna tervet rida erinevaid kasutusvõimalusi, suureneb nende hulk lähiajal veelgi.
 
Ühest küljest mängib uus rakendus olulist rolli just lapsevanema südamerahu seisukohast. Nimelt saab lapsevanem mElu abil kaardilt täpselt näha, kus asuvad parasjagu tema lapsed.
 
„Lähtusime uue rakenduse väljatöötamisel kasutajate ootustest. Töögruppidest saadud tagasiside näitas, et üks lapsevanemate peamisi ootusi on seotud sellega, kas nende võsukesed on jõudnud õigeks ajaks kooli, trenni, huviringi või koju,“ selgitas Eesti Telekomi valdkonnajuht Toomas Kärner. 
 
Samas on asukoha määramine mElu puhul vaid üks funktsionaalsusi ning rakendus pakub hoopis rikkalikumaid võimalusi.
 
Näiteks näeb mElu abil seda, palju on iga pereliige oma nutiseadmega ära kasutanud igakuist mobiilse interneti mahtu. Nii on alati olemas täpne ülevaade erinevate pereliikmete kasutusaktiivsusest, mis omakorda aitab andmeside kasutust paremini planeerida. Samuti annab rakendus ülevaate sellest, milline on pereliikmete mobiilseadmete aku staatus (kui laetud seadme aku on) ja helina staatus (kas seadme helin on sees või väljas). Nii on muuhulgas võimalik saada infot selle kohta, miks pereliige parasjagu näiteks telefonile ei vasta. 
 
Et pere igapäevategemisi veelgi lihtsamaks ja mugavamaks muuta, pakub mElu ka selliseid funktsioone nagu ühine ostunimekiri, kalender ja teadetetahvel.

Ostunimekirja saavad kõik pereliikmed lisada kodus vajaminevaid tooteid, misjärel saab kauplust külastav pereliige nutiseadme vahendusel meeldetuletuse, et nimekirjas on ostmist ootavat kaupa. Perekeskne kalender võimaldab talletada meeldetuletusi eesseisvate sündmuste, kohtumiste, trennide jms kohta ning kalendrisse kantavad uuendused on koheselt näha kõigile pereliikmetele. Teadetetahvli näol on aga tegu klassikalise jutunurgaga, kus kogu pere omavaheline suhtlus on kokku toodud ühte kohta.
 
Kõik eelpool nimetatud mElu funktsionaalsused töötavad kõigi kohalike mobiilioperaatorite võrgus.
 
Eesti Telekomi (Elioni ja EMT) klientidele pakub mElu teenus ka mugavat võimalust otse oma nutitelefonis sisse ja välja lülitada koduseid Elioni seadmeid (näiteks WiFit) või juhtida seadmete tööd (näiteks telekanaleid vahetada või ajutiselt piirata mõnede kanalite näitamist). Seda kõike ikka sellepärast, et laste kodutööd saaksid tehtud ja kõigil oleks õhtul üksteise jaoks rohkem vaba aega.
 
mElu saavad hetkel kasutada Android operatsioonisüsteemiga (versioonid 4.0 ja uuemad) varustatud nutiseadmed. iOS versioon saab kasutusküpseks lähiajal.

mElu rakendusega saab lähemalt tutvuda ja rakendust alla laadida Eesti Telekomi veebilehelt: www.telekom.ee/melu
Tutvun teiste uudistega