Uudis ettevõtetele - nutiseadmete kasutusrent

Uue võimalusena saavad ettevõtted Eesti Telekomist nutiseadmeid ka kasutusrendiga liisida. Sellist võimalust pakub operaatorettevõtetest Eesti Telekom ainsana.

Kasutusrendil on palju eeliseid. Ettevõtete jaoks on see võimalus tagada oma töötajatele alati kõige kaasaaegsemad töövahendid, sest rendiperioodi lõppedes ei pea seadmeid välja ostma, vaid need võib uute ja moodsamate vastu välja vahetada. Samas, kui on soovi, võib seadmed ka jääkväärtusega välja osta. Sõltuvalt seadmest ja lepingu perioodist on nende jääkväärtus tagastamisel 5-40%.

Toome lihtsa näite. Valisime näidistooteks iPhone 6 16 GB nutitelefoni, mille müügihind on 699 eurot. Tabelist on näha milliseks kujunevad kasutusrendiga ühe tipptoote kuumaksed ning kuidas sõltuvalt rendiperioodist muutub toote jääkväärtus.

Lepingu perioodKuumakseJääkväärtus
12 kuud40,27 €40 %
24 kuud27,91 €20 %

Ettevõtetel, kellel on vaja vabu rahalisi vahendeid, on kasutusrent hea lahendus hoida väljaminekud kontrolli all.

Harjumuspäraselt ostab ettevõte tegutsemiseks vajalikud seadmed välja ning selleks kulub suur hulk raha. Sellises olukorras on lihtne sattuda likviidsuskriisi, sest finantsid on ostetud seadmete all kinni. Kui ettevõte kasutaks antud seadmete soetamiseks kasutusrenti, oleks tal oma ettevõtmiste jaoks oluliselt rohkem vabu vahendeid.

Kasutusrendi eelised

  • Esmane sissemakse alates 0 eurot.
  • Lepingutasu 0 eurot. 
  • Varad finantseerija bilansis – kasutusrendi korral ei ole varad rendiperioodil ettevõtte bilansis.
  • Ei kajastu laenukohustustes – kasutusrendi korral on ettevõtte jaoks tegu igakuise jooksva kuukuluga.
  • Käibemaksu tagastus – kuuarved on käibemaksuga, mille saab ettevõte käibedeklaratsioonis maha arvata.
  • Makse on fikseeritud – kasutusrendi makse fikseeritakse kogu perioodiks ja see ei ole sõltuvuses ei euriborist ega muudest muutujatest.

Selleks, et ettevõtte finantse tasakaalukalt planeerida, julgustame ettevõtteid kalkuleerima kasutusrendi eeliseid.

Lisainfot kasutusrendi kohta leiab siit.

Tutvun teiste uudistega