Telia veebis saab nüüd SIM-kaarti vahetada ja Mobiil-ID sertifikaate uuendada

Telia veebis saab nüüd SIM-kaarti vahetada ja Mobiil-ID sertifikaate uuendada

Kui varem pidid kliendid oma Mobiil-ID sertifikaatide uuendamiseks külastama Telia esindust, siis nüüd saab seda mugavalt teha ettevõtte veebilehel.

Turvalisuse tagamiseks on Mobiili-ID sertifikaadil kehtivusaeg, mille lõppemisel tuleb vahetada SIM-kaart ning tellida veebilehelt www.politsei.ee uus sertifikaat.

Esimese operaatorina pakub alates 29.06 ka Telia oma veebilehel uut ja innovaatilist lahendust - kasutajad saavad pikendada Mobiili-ID sertifikaati ilma Telia esindust külastamata.

Kui kliendi Mobiili-ID sertifikaat hakkab aeguma, saadab Telia talle koju uue SIM-kaardi ning annab juhised veebis SIM-i aktiveerimiseks ja Mobiili-ID sertifikaatide uuendamiseks. Teisisõnu tähendab see, et Telia Mobiilsete teenuste iseteeninduses saab Mobiili-ID teenust kasutavale mobiilinumbrile teha SIM-kaardi vahetuse nii, et Mobiili-ID teenus jätkub uuel SIM-il.

Uus lahendus sai võimalikuks tänu heale koostööle ja kokkuleppele Sertifitseerimiskeskuse ning Politsei- ja piirivalveametiga

Uue SIM-kaardi saab:

  • Klient tasuta, kui Mobiili-ID teenuse sertifikaadi kehtivuse lõpuni on jäänud 60 päeva (saadame postiga koju uue SIMi). 2016 aastal aegub üle 7000 Mobiili-ID sertifikaadi ning uue lahendusega säästame klientide aega esinduse külastuse arvelt.
  • Telia e-poes uue nutitelefoni ostmisel tasuta ostule lisada. E-poest ostetakse suur hulk nutitelefone, mille kasutusele võtmisel võib vaja minna SIM-kaardi vahetust, kuna vana SIM ei sobi uude telefoni (micro-sim vs nano-sim)
  • Üksikult Telia e-poest osta hinnaga 1 euro

SIM-kaarti saab vahetada Telia veebilehel: http://telia.ee/sim-vahetus

Telial on ca 60 000 Mobiil-ID klienti ning Mobiil-ID kasutajate arv kasvab iga päevaga.

Tutvun teiste uudistega