Telia vahetab oma autopargi elektriautode vastu

Telia alustas oma autopargi väljavahetamist elektriautode vastu, mis toetab ettevõtte eesmärki saada oma tegevuses 2030. aastaks süsinikneutraalseks. Täna saabusid Telia töötajate kasutusse esimesed elektriautod.

Telia on võtnud endale ambitsioonika eesmärgi - ettevõte soovib jõuda 2030. aastaks punkti, kus õhku paisatava CO2-e kogus on null, mida toetab ka praeguse autopargi väljavahetamine. Täna saabusid Telia autoparki esimesed kaks Hyundai KONA elektriautot, mis hakkavad paiknema Telia Mustamäe peakontori juures. Elektriautod on mõeldud eeskätt töösõitudeks, kuid ettevõtte töötajatel on võimalus neid ka erakasutusse rentida. Kahele esimesele lisanduvad aasta lõpuks veel 13 autot, mis hakkavad järk-järgult asendama tänast selveautode parki. Järgmisel aastal tuuakse lisaks 45 elektriautot. Sõidukid hakkavad paiknema Telia Tallinna, Tartu ja Pärnu kontorites.

"Sel kevadel korraldasime oma töötajate seas uuringu, millest selgus, et igapäevaselt läbivad meie inimesed kodust tööle ja tagasi liikumisel ligi 45 000 kilomeetrit. See tähendab, et nädalaga sõidavad Telia töötajad 5,6 ringi ümber maailma! Meie autopargi väljavahetamise eesmärgiks on nii Telia keskkonna-jalajälje vähendamine kui ka töötajate ning klientide teadlikkuse kasvatamine elektriautode kasutamise osas. Ma usun, et ettevõtted peaksid just selliseid samme astuma, hoidmaks meie ühist keskkonda,” lausus Telia haldusjuht Mari-Liis Vihul.

Telia Company keskkonnastrateegia tuumaks on kolm julget eesmärki. Ettevõtte sihiks on muuta oma tegevus 2030. aastaks nii CO2 emissiooni kui jäätmevabaks läbi vastutustundliku digitaliseerimise, millesse panustatakse kõigil ettevõtte koduturgudel. Telia Eesti eesmärkide hulgas on lisaks elektriautode kasutusele võtule ka näiteks muuta oma esinduste töö paberivabaks, korraldada digitaalseid koristuspäevi, soodustada digitaalset jaekaubandust jpm.

Tutvun teiste uudistega