Telia uut TV-teenust kasutab ligi 95% klientidest

Telia plaanib sügisel sulgeda enam kui kümme aastat vana nutiTV platvormi, et pakkuda TV teenust edasi vaid moodsa Telia TV näol. Hetkel kasutab uut TV platvormi juba ligi 95% ettevõtte klientidest.

Telia Eesti televisiooni ja multimeedia valdkonna juhi Karl Antoni sõnul on ettevõte juba viimased poolteist aastat aktiivselt oma TV kliente viinud vana teenuse pealt uuele ning seni on kõik sujunud edukalt.

„Loomulikult saame aru, et harjumuspärase nutiTV väljavahetamine võib kliendile tunduda tülika sammuna. Samas ei võimalda vananenud platvorm meil kõiki soovitud arendusi ellu viia, mistõttu on osa kliente ebavõrdses seisus ega saa osa kõigist uuendustest ja võimalustest. Moodne Telia TV pakub sama kuutasu eest tunduvalt mugavamat ja sisukamat meelelahutust ning seda kinnitab ka meie klientide tagasiside,“ märkis Anton.

Maakondade arvestuses on kõige aktiivsemalt vana nutiTV välja vahetanud Läänemaa elanikud, kus uue Telia TV kasutajate hulk on kerkinud üle 95%. Teistes maakondades jääb Telia TV kasutajate määr veidi madalamaks.

Samas on ka selliseid piirkondi, kus juba kõik Telia TV-teenuse kliendid kasutavad uut Telia TV platvormi. Siin saab välja tuua Puurmanni valla Jõgevamaal, Urvaste valla Võrumaal, Nõva valla Läänemaal, Laeva ja Meeksi valla Tartumaal ning Pöide valla Saaremaal.

Uuele Telia TV teenusele ületulekuks on kliendil erinevaid võimalusi ning oma soovist saab märku anda nii telefoni, veebivestluse kui e-kirja teel. Kõige mugavamalt saab vajalikud sammud ära teha Telia Iseteeninduses või siis järgides oma TV ekraanile kuvatud juhiseid. Loomulikult on võimalik muudatuste tegemiseks külastada ka ettevõtte lähimat esindust. Lisaks informeerib Telia eesseisvast muutusest kõiki veel vana nutiTV kasutajaid personaalse pöördumisega.

Kõigile neile, kes vahetavad vana nutiTV välja uue Telia TV vastu, kehtivad uue teenuse puhul ka soodustused, mis mõeldud selleks, et muutusega harjumine võimalikult mugavaks teha. Näiteks on esimene kuu Telia TV kasutamist kõikidele TV platvormi vahetajatele tasuta. Muud soodustused on juba personaalsemad – näiteks kui klient vajab Telia TV kasutamiseks uut digiboksi, on tal võimalik seda esialgu soodsamalt kasutama hakata.

Telia teleteenust kasutab täna üle 177 000 kliendi. Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) värskete andmete põhjal kerkis Telia tänavu esimeses kvartalis esmakordselt tasulise televisiooniteenuse pakkujate seas turuliidriks. Telia TV turuosa ulatus esimeses kvartalis 35,6 protsendini, Starmani vastav näitaja oli 35,5%. "Turuliidriks tõusmine näitab, et oleme klientide seas eelistatuim valik. See on meile suur tunnustus ning näitab, et oleme liikunud õiges suunas ja teinud õigeid asju,“ sõnas Karl Anton.

Tutvun teiste uudistega