Telia telekanal Inspira tähistab oma esimest sünnipäeva

Homme, 23. jaanuaril tähistab oma 1. sünnipäeva Telia telekanal Inspira, mida vaadati esimese tegevusaasta jooksul enam kui veerand miljoni erineva seadme vahendusel.

2020. aastal vaadati Inspirat kokku 257 000 erinevast seadmest. Kõige enam vaadati Inspirat loomulikult koduste digibokside vahendusel (ca 215 000), aga päris palju jälgiti telekanalit ka veebi (u 31 000 vaatajat) ning erinevate mobiilsete seadmete (pea 10 000 vaatajat) kaudu.

Telia televisiooni ja multimeedia valdkonna juht Baltimaades Karl Anton tõdes, et Inspiral on väikese, kiire ja paindliku telekanalina kindlasti omad eelised n-ö suurte kanalite ees, olgu selleks siis programmi koostamise vabadus, kiirete koostööprojektide teostamine või siis täiesti uute teleformaatide ekraanile toomine.

„Juba esimesel tegevusaastal tõestas Inspira, et suudab valmistada nii kvaliteetset omatoodangut kui ka pakkuda põnevaid ülekandeid erinevatelt spordi- ja muusikasündmustelt. Samuti on hea meel selle üle, et esmakordselt Eestis jõudsid Inspira vahendusel suure telauditooriumini e-spordi turniirid. Jätkame kindlasti nii nende kui täiesti uute formaatide pakkumisega ka edaspidi,“ lisas Anton.

Inspira programm on naelutanud tipphetkedel teleri ette kümneid tuhandeid kodusid.

Ühest küljest on Inspira pakkunud Eesti televaatajale eksklusiivset profisporti nii naiste WTA tenniseturniiride, korvpalli kui jäähoki näol. Näiteks 2020. aasta kõige vaadatumad otseülekanded olid Inspiras Anett Kontaveidi mängud, Eesti meeste korvpallikoondise lahingud Leedu ja Lätiga (Balti keti karikaturniir) ning R2 aastahiti väljakuulutamine.

Teisalt leiab Inspira programmist põnevat sisu filmide, sarjade, seiklus- ja kokandussaadete näol. Esmakordselt said siinsed televaatajad Inspira vahendusel kaasa elada sellisele sisule nagu „Kõige valjem hääl / The Loudest Voice“, „Teenijanna lugu / The Handmaid’s Tale“ jpt.

Kolmas suund on Inspira omatoodang. Seni on see valdavalt keskendunud seiklustele mööda teid, radu ning meresid, näiteks “Rabaradapidi” ning „Antarktika 200. Bellingshauseni jälgedes.“

Oma koha on Inspira eetris leidnud ka e-sport – nii 2020. aasta kevadel kui sügisel sai telekanali vahendusel kaasa elada Telia Open e-spordi turniiridele, mida varem sellisel kujul ega mastaabis pole siinsel teleturul nähtud.

Mida värsket pakub Inspira käesoleval aastal? Telia TV peaprodutsendi Tõnn Kuuli sõnul toimub näiteks 1.-2. mail järjekordne ekstreemspordivõistlus Simple Session, mis jõuab otseülekandena ka Inspirasse.

„6.-9. maini leiab aset Tallinn Music Week, kus oleme tegemas ülekandeid. Samuti hakkame juba veebruaris filmima oma matkasaate „Rabaradapidi“ teist hooaega, mis ekraanile jõuab aprillis,“ loetleb Kuuli.

Lisaks jätkuvad tema kinnitusel Inspiras naiste profitennise (WTA) ja PAF Eesti-Läti korvpalliliiga mängud. Samuti hakkab Inspira näitama erinevat Soomes ja Rootsis valminud telesisu, mis on toodetud Telia sealsete TV kanalite (MTV ja TV4) poolt.

Inspira 1. sünnipäeva puhul jõuab aga laupäeval ehk 23. jaanuari õhtul kell 19:00 eetrisse Elina Nechayeva eksklusiivne kontsert, mis on valminud spetsiaalselt Inspira tarbeks.

Inspira kanal (nagu ka kogu ülejäänud Telia TV sisu) on jälgitav nii teleris, veebis kui Telia TV äpis ning seda nii Eesti kui terves Euroopa Liidus.

Kogu Inspira programm on kõigile kasutajatele tasuta järelvaadatav, mis tähendab, et kõiki Inspira saateid, spordivõistlusi, filme ja seriaale saab 14 päeva jooksul järelvaadata, hoolimata sellest, kas kliendil on tellitud Salvestamise teenus või mitte.

Inspira jõuab Telia TV vahendusel enam kui 200 000 Eesti koduni ehk rohkem kui 400 000 inimeseni.

Tutvun teiste uudistega