Telia tegi julge sammu ja tõi turule interneti Päevapaketid üle maailma

Telia pakub sellest nädalast ainsa kohaliku operaatorina mobiilse interneti Päevapakette üle terve maailma, mis muudab reisimise veelgi soodsamaks ja muretumaks.

Telia Eesti rändlusteenuse juhi Helve Rammul sõnul saab Päevapakette kasutada enam kui 100 maailma riigis ning pakettide hinnad algavad 6 eurost. Samas tuli uute pakettide nimel teha ka ohverdusi.

„Uute Päevapakettide kehtestamine eeldas ajutiselt teatud välisoperaatoritega internetiteenuse peatamist, kuniks nad uuendavad Telia klientidele kehtivat internetipakkumist. Uuenduse puhul on kindlaks võitjaks aga tarbija, sest enam ei ole ohtu sattuda kallisse võrku ja saada üllatusarve. Näiteks Kataris saame tänu uuele koostööle pakkuda Päevapaketti, mis pakub 9 euro eest 100MB mahtu. Samas pidime sulgema mobiilse interneti teenuse ühe operaatoriga, kes küsib sama tasu 1MB eest. Seega võib öelda, et tegu on sajakordse võiduga Telia kliendi kasuks,“ selgitas Rammul.

Tema kinnitusel käivad hetkel soodsamate hindade nimel läbirääkimised erinevate operaatoritega ning loodetavasti on peagi avatud mõistliku hinnaga internetiteenus ka nendes võrkudes, mis hetkel on Telia klientide jaoks suletud. Kõnesid ja sõnumite saatmist see muudatus ei puuduta.

Teise olulise uuendusena ei pea uute pakettide puhul keegi enam „pimesi“ internetti kasutama, sest kõikjal reisides on asendamatuks abimeheks Minu Telia äpp. „Minu Telia äpp annab kiire ülevaate sellest, kui palju on reisil viibides kulunud internetimahtu, kaua kasutusel olev Päeva- või Nädalapakett veel kehtib ning kui suur on jooksev arve. Seega on tegu igati kasuliku reisiäpiga, mis tasub endale enne reisile minekut alla laadida,“ nentis Rammul.

Uute rändluspakettide puhul ongi kõige olulisem, et mobiilse interneti kasutamine välismaal on alati mobiiltelefoni kasutaja kontrolli all. Kui inimene ei soovi reisil viibides internetti kasutada, saab ta oma seadmes lülitada andmerändluse ehk data roaming’u välja. Küll on mobiilse interneti kasutamine kindlasti turvalisem kui kohalike avatud WiFi võrkude kasutamine.

Uute Päevapakettide kasutamine on tehtud reisijatele lihtsaks ja mugavaks - eraldi neid tellima ei pea ning pakett rakendub automaatselt kohe kui inimene on alustanud sihtkohariigis mobiilse interneti kasutamist. Paketi kehtivusaeg on 24 tundi. Kui reis on pikem ja inimene soovib kasutada internetti pikema aja jooksul, on mõistlik tellida Nädalapakett, mida saab teha lihtsasti SMS-i teel või Minu Telia äpis. Näiteks, kasutades Nädalapaketti Tais seitsme päeva jooksul, tuleb ühe päeva tasuks vaid 4,30 eurot.

„Meile on väga oluline, et kliendid saaksid aru, millistel tingimustel neil on võimalik välismaal internetti kasutada ning koju naastes ei ootaks neid ebameeldiv üllatusarve. Seetõttu oleme toonud rändluse lisaks Minu Telia äpile ka uuendatud ja selgemal moel Telia kodulehele. Nüüd on kõigil hea võimalus tutvuda Päeva- või Nädalapaketi infoga oma järgmises reisisihtkohas ning selleks leiab värske riigipõhise otsingu Telia uuenenud rändlusveebist.

Euroopa Liidus reisides jäävad kehtima juba harjumuspärased tingimused ning EL-i piires reisides saab kasutada oma mobiilipaketis sisalduvat mobiilse interneti mahtu samadel tingimustel nagu Eestis.

Tutvun teiste uudistega