Telia suurendas oma võrguinvesteeringuid

Eesti juhtiv telekommunikatsioonifirma Telia on tuntavalt kasvatanud oma investeeringute mahtu, mille fookuses on interneti püsivõrgu ja mobiilsidevõrgu arendused.

Telia Eesti juhatuse esimees Robert Pajos märkis, et ettevõte on näidanud häid majandustulemusi ning selle toel on kasvanud ka investeeringute maht.

Telial on hetkel käsil riigi suurim interneti püsivõrgu moderniseerimise programm, mille raames saab 2017. ja 2018. aastal varasemast kordades kiirema ühenduse ca 60 000 kodu. Aktiivne võrgu uuendamine jätkub ka 2019. ja 2020. aastal.

Lisaks on sel aastal suurendatud investeeringuid mobiilivõrgu arendamisse. Kolmanda kvartaliga lõppes Tartu linna ja maakonna 3G ja 4G võrgu parendus, mille tulemusena paranes nii võrkude katvus kui lisandus mahte. Hetkel on aga fookuses Tallinna linn, kus samuti toimub peamiselt just 4G võrgu täiustamine ning tööd on planeeritud enam kui 100 tugijaamakohas.

„4G võrgu senisest veelgi parema katvuse nimel käivad tööd üle kogu Eesti ja seda just 800MHz sagedusalas. 4G leviala laiendamise nimel lisame saatjaid kõigisse kõrgematesse mobiilimastidesse, et toetada nii mobiilse andmeside kui 4G kõneside (VoLTE) kvaliteeti,“ ütles Pajos.

Lisaks seniste 2G, 3G ja 4G tehnoloogiate arendamisele töötab Telia aktiivselt selle nimel, et juba selle aasta lõpus panna TalTechi ülikoolilinnakus tööle Eesti esimene 5G testvõrk. Samuti on käesolev aasta kujunenud Eestis murranguliseks asjade interneti ehk IoT vaates, kuna mitmed kohalikud firmad on koostöös Teliaga oma äri edendamiseks kasutusele juba võtnud või võtmas IoT pakutavaid lahendusi.

Selle aasta kolmandas kvartalis kasvas Telia Eesti müügitulu üle nelja protsendi, firma kasumlikkus suurenes samal ajal ligi 11%.

Kolmanda kvartali lõpuks oli ettevõttel 977 000 mobiililiitumist, mida on eelmise aasta sama ajaga võrreldes ligi 50 000 võrra enam. Telia TV-teenust kasutab septembri lõpu seisuga üle 207 000 kliendi (mullu samal ajal 196 000) ning interneti püsiühenduse klientide arv ulatus 240 000-ni.

Telia on Eesti juhtiv telekommunikatsiooni- ja IT-ettevõte, kus töötab 1800 inimest.

Tutvun teiste uudistega