Telia sulgeb järgmise nädala alguses 3G võrgu Jõgeva-, Järva- ja Viljandimaal

Telia jätkab oma 3G võrgu sulgemist Eestis ning järgmise nädala alguses lülitatakse 3G välja Jõgevamaal, Järvamaal ja Viljandimaal.

Esmaspäeval, 23. oktoobril sulgeb Telia 3G võrgu Jõgevamaal ja Järvamaal ning teisipäeval, 24. oktoobril lülitatakse 3G välja Viljandimaal.

Telia tehnoloogiajuhi Andre Visse sõnul saab ettevõte keskenduda tänu 3G sulgemisele edaspidi oma mobiiliteenuste pakkumisel just uuematele tehnoloogiatele.

„Juba tuleval nädalal saavad meie Jõgevamaa, Järvamaa ja Viljandimaa kliendid kasutada Eesti kõige moodsamat mobiilside teenust, kus põhirõhk langeb uuemate 4G ja 5G tehnoloogiate kasutamisele. Nende kõrval jääb toimima ka Telia 2G võrk, kuhu lisame kõneside tarbeks mahte juurde,“ märkis Visse.

Varem on Telia oma 3G võrgu sulgenud Läänemaal (märtsis), Rapla- ja Pärnumaal (aprillis), Harjumaal (mais) ja Tallinnas (septembris), Hiiumaal, Saaremaal, Ida-Virumaal ning Lääne-Virumaal (oktoobri alguses).

Telia alustas 3G võrgu sulgemist just nendest piirkondadest, kus on vanemate võrkude nagu 2G ja 3G kasutajate osakaal kõige madalam ning kus on enamus kliente kasutusele võtnud VoLTE toega telefonid, millega saab helistada 4G võrgus.

Telia tuletab meelde, et selliseid telefone, mis 3G võrgu sulgemise järel kasutuks muutuvad, sisuliselt pole. Nimelt jätkavad telefonid, mis suudavad töötada nii 2G kui 3G võrgus, peale 3G võrgu sulgemist tööd Telia 2G võrgus. See tähendab, et nende telefonidega saab endiselt nii helistada, sõnumeid saata kui ka kõnesid vastu võtta.

Mobiilse interneti kasutamisega on olukord küll veidi keerulisem, kuna 2G võrk ei võimalda pakkuda ligilähedaseltki selliseid andmeside kiirusi kui näiteks 3G. Seepärast julgustab Telia oma kliente, kes täna kasutavaid veel 2G/3G seadmeid, võtma kasutusele uuemaid 4G/5G toega seadmeid, millel on VoLTE ehk 4G kõneside võimekus. See annab kliendile kindluse, et telefon suudab ka peale 3G võrgu sulgemist pakkuda nii kvaliteetset kõne- kui andmesidet.

Telia informeerib kõiki kliente, keda 3G võrgu sulgemine otseselt puudutab, personaalselt. Kõigi mõjutatud klientide jaoks on avaldatud Telia iseteeninduses ka täpne info, millised telefonid oleks soovitatav välja vahetada. Vastava info leiab klient Telia iseteenindusse sisse logides ning liikudes sealt edasi valikusse Pakkumised > Personaalsed pakkumised, kus on näha ka soodushinnaga pakkumised VoLTE telefonidele.

Telia enda kaubavalikusse kuuluvad juba alates 2021. aastast vaid VoLTE toega mobiiltelefonid (nii nupu- kui nutitelefonid).

Telia VoLTE teenuse kohta saab täpsemalt lugeda Telia veebilehelt. Lisaks saab Telia e-poes tutvuda kõigi VoLTE toega nutitelefonide ja nuputelefonidega.

Tutvun teiste uudistega