Telia näitas oma mobiilivõrgus enam kui 1Gbit/s kiirust

Tallinna Tehnikaülikoolis 20. septembril toimunud konverentsi TalTechDigital raames näitas Telia oma mobiilivõrgus allalaadimiskiirust, mis ületas 1Gbit/s piiri. Tulemus saavutati tavatingimustel ja –sagedustel töötavas Telia 4G võrgus.

Telia Eesti tehnoloogiadirektor Kirke Saare sõnul näitas Telia, et enam kui 1Gbit/s kiirus on võimalik kätte saada ka igapäevases 4G mobiilsidevõrgus. Selle tarbeks täiendati Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) teenindavat 4G tugijaama, mille tulemusena ulatub allalaadimiskiirus ligi 1100 Mbit/s ehk enam kui 1Gbit/s. Tulemuse saavutamiseks kasutati Ericssoni võrguseadmeid ja Sony nutitelefoni XZ2.

„Soovime näidata, et 4G tehnoloogia pakub oma järjepidevate arenduste toel inimestele piisavalt suuri andmesidekiirusi ja head kvaliteeti. Tavatingimustel ning muuhulgas teiste kasutajate poolt koormatud võrgus gigabitise kiiruse saavutamine on märgiline samm 5G suunas. 5G võrgu veelgi suuremad kiirused ja väiksem hilistumine mängivad kandvat rolli ennekõike seadmete omavahelises suhtlemises, muuhulgas lähitulevikus isesõitvate sõidukite kasutuselevõtus,“ lisas Saar.

Augustis teatasid TalTech ja Telia 5G alase koostöö alustamisest, mille raames luuakse ülikoolilinnakusse nägemus tulevikulinnast ja seda toetavast taristust: https://digitark.ee/ttu-ja-telia-hakkavad-koos-5g-lahendusi-looma/

Tutvun teiste uudistega