Telia muudab Euroopa Liidus reisimise veelgi odavamaks

1. juunist hakkab osa Telia Mobiilse elu pakette sisaldama mobiilse interneti mahtu, mida saab Euroopa Liidus reisides kasutada koduturu hinna ja tingimustega. Kliendile tähendab see välisriigis viibides senisest muretumat andmeside kasutust ja arvestatavat kokkuhoidu.

Muudatus puudutab kõiki neid kliente, kes on Mobiilse elu raames tellinud endale 12GB, 24GB või 48GB mobiilset internetti sisaldava paketi.
12GB suuruse paketi kliendid saavad alates 1. juunist Euroopa Liidu riikides kasutada Eestis kehtivate tingimuste ja hindadega 100 megabaidi ulatuses mobiilset andmesidet. 24GB ja 48GB suuruste pakettide puhul ulatub koduturu tingimustel kasutatav andmeside maht vastavalt 200 ja 300 megabaidini.

Esmalt on muudatusel klientide jaoks väga selge rahaline võit: need kliendid, kes kasutavad ära 100 megabaidi ulatuses ettenähtud andmeside mahtu, hoiavad varasemaga võrreldes kokku 6 eurot. 200 ja 300 megabaidise mahu korral ulatub kokkuhoid vastavalt 12 ja 18 euroni, mis mõne paketi puhul moodustab enam kui poole paketi kuutasust.

Teine oluline eelis on seotud mugavusega, kuna Euroopa Liitu reisides ei pea enam oma nutitelefonis mobiilset andmesidet kopsakate arvete kartuses välja lülitama. Kui kliendil saab rändluses viibides kõnealune maht täis, teavitatakse teda SMS-iga.

Samas võib olenevalt andmeside tarbimise harjumusest sellest mahust piisata isegi nädalase reisi jaoks, ilma et peaks kordagi mobiilset internetti välja lülitama. Mahu täitumise korral rakendub Euroopa Liidu riikides kehtiv andmeside hind 6 senti, samuti kaitseb Telia interneti kasutamist päevalimiidi teenusega, mis aitab hoida mobiilse andmeside kulud reisides kontrolli all.

Viimase viie kuu jooksul on rändlusteenuste hinnad ja tingimused muutunud Telia klientide jaoks märgatavalt soodsamaks. Alates 20. jaanuarist saavad kõik Mobiilse elu kliendid mobiilse andmeside teenuseid kasutada kõigis Baltimaades (Eesti, Läti, Leedu)  ja Skandinaavia riikides (Soome, Rootsi, Taani, Norra) täpselt samadel tingimustel nagu koduturul. See tähendab, et mobiilse interneti kasutamine kõigis nimetatud riikides toimub Eestis kehtiva hinnakirja alusel, ilma rändluse lisatasudeta. Kliendid on selle pakkumise hästi vastu võtnud ja asunud muretult mobiilset internetti kasutama, tarbides täna mobiilset andmeside üle 10 korra rohkem võrreldes varasemaga. 30. märtsil laienes sama loogika ka kõneside teenustele.

Lisaks kehtivad Telia klientidele alates 30. aprillist Euroopa Liidus reisides varasemaga võrreldes ligi 75% odavamad kõneminuti, SMS-i ja mobiilse interneti hinnad. Alates 30. aprillist maksab Telia klientidele väljahelistatud kõne minut Euroopa Liidu riikides reisides 6 senti, vastuvõetud kõne minut 1,37 senti ning saadetud SMS 2,4 senti. Kasutatud megabaidi hind maksab samuti 6 senti.

Tutvun teiste uudistega