Telia müüb mTasku ärisuuna uuele omanikule

Telia müüb oma mobiilse rahakoti ehk mTasku ärisuuna Moneery OÜ-le. Lõppkasutajad saavad mTasku äppi ja selle funktsionaalsusi harjumuspärasel viisil edasi kasutada.

Telia tõi koos erinevate koostööpartneritega unikaalse mTasku lahenduse Eesti turule 2016. aastal ning täna kasutab mTaskut ligemale 100 000 inimest.

Telia ärikliendiüksuse juhi Holger Haljandi kinnitusel on mTasku väga hästi omaks võetud nii kohalike tarbijate kui kaupmeeste poolt. Samuti on mobiilse rahakoti lahendust aastate jooksul pidevalt edasi arendatud ning selle juurde järjest uusi kasutusvõimalusi loodud.

„Nüüd, mil mTasku on jõudnud oma arengus küpsemasse faasi, on õige aeg usaldada selle valdkonna edasine juhtimine meie heale partnerile Moneery OÜ-le, kes on läbi erinevate võtmeisikute ka seni olnud seotud mTasku loomise ja kujundamisega,“ sõnas Haljand.

Telia ärikliendiüksuse juhi sõnul lähtus ettevõte müügiotsusel sellest, et mTasku pole seotud Telia põhiäriga, mistõttu ei pruugi see saada edasiseks arenguks kogu vajalikku tähelepanu.

„Selleks, et kiiresti edasi areneda, laieneda ja klientidele uusi võimalusi pakkuda, vajab mTasku täielikku pühendumist ning valdkonnaspetsiifilisi teadmisi. Uue omaniku puhul on need tingimused täidetud ning võime olla kindel, et mTasku läheb headesse kätesse,“ lisas Haljand.

mTasku uue omaniku, Moneery OÜ aktiivsed partnerid ja investorid on Risto Solman ja Karol Kovanen. Solman on olnud mTasku tehniline arhitekt projekti algusest, Kovanenil on laialdane ärijuhtimise kogemus teenuseäris nii Eestis kui lähiregioonis.

„mTasku on nagu väga hästi konstrueeritud lennuk - esimesed kliendid on pardal, tuul tiibade all ja rattad maast lahti. Me fänname seda toodet ja teeme endast sõltuva, et see lennuk kõrgustesse tõsta. Oleme tänulikud Teliale usalduse ja võimaluse eest tehtud tööd edasi väärindada,“ ütles Karol Kovanen optimistlikult.

„mTasku platvorm on kaua tehtud kaunikene, kus võtmekohal on kasutuskogemus ja kiirus. Telia on olnud väga hea ja teadlik toote omanik ning väärtustanud tehnilise platvormi laiendatavust ja jätkusuutlikkust. Jätkame omalt poolt platvormi ja kasutuskogemuse igakülgset parendamist, samuti oleme aktiivses tegevuses järgmiste partnerite liidestamisel. mTaskul seisavad ees ägedad ajad!“ lisas Risto Solman.

Telia ja Moneery OÜ vahelise tehinguga võtab Moneery üle kogu mTasku ärisuuna juhtimise ja arendamise, samuti liiguvad uuele omanikule kõik mTaskuga seotud õigused ja kohustused.

Suur osa mTasku äpis sisalduvaid võimalusi jääb kasutajale samaks ehk mTaskuga saab endiselt tasuda ostude eest, teha annetusi ning mobiilsesse rahakotti saab lisada erinevaid panga- ja kliendikaarte.

Ainsa erandina lõppevad mTaskus NFC SIM-kaardil põhinevad teenused. See tähendab, et Ühiskaarte ja asutuste läbipääsuteenuseid edaspidi mTaskuga kasutada, osta ega luua ei saa.

mTaskuga seotud küsimuste korral saavad kasutajad edaspidi pöörduda e-posti aadressil info@mtasku.ee ja telefonil +372 66 595 88.

Tutvun teiste uudistega