Telia mobiilivõrk teenindas lauluväljakul ligi 90 000 inimest

Telia uuendas suve hakul Tallinna lauluväljakul oma mobiilsidevõrku, mis sai laulupeo sündmuste raames esimesed tõsised tuleristsed. Kokku teenindas Telia võrk ligemale 90 000 laulupeolist.

Telia Eesti raadiovõrgu osakonna juhataja Oliver Lekk ütles, et nelja päeva peale kokku, mil lauluväljakul toimusid proovid ja kontserdid, kasutas lauluväljakul Telia mobiilseid teenuseid enam kui 89 000 inimest. Nende hulgas oli 13,6% rändluskliente, kelle seas oli enim külalisi Soomest, Saksamaalt, USA-st, Rootsist ja Suurbritanniast.

Kui esimesel peo päeval ehk laupäeval oli lauluväljakul Telia võrgus pisut üle 47 000 unikaalse kasutaja, siis pühapäeval ulatus see number lausa üle 63 000. Samas peab arvestama, et paljud inimesed osalesid laulupeol mitmel eri päeval.

„Kõneside osas suutsime teenindada praktiliselt kõik klientide soovid ning kõnede ebaõnnestumise ja katkemise protsent oli laulupeo ajal väiksemgi kui keskmiselt meie võrgus. Üle poole lauluväljaku kõnesidest toimus Telia võrgus läbi VoLTE ehk 4G kõneside,“ sõnas Lekk.

Mobiilse andmeside sessioone tehti pühapäeval Telia võrgus pea miljon tunnis. „Osades lauluväljaku piirkondades olid saadavad kiirused küll päris tagasihoidlikud, aga 4G-s said kliendid väikse ootamise peale asjad aetud – sõnumirakendused töötasid, pildid said laetud jne. Seega võib öelda, et tugijaamad töötasid täie rauaga,“ ütles Lekk.

Hästi töötas ka lauluväljakule rajatud uudne Elastic RAN lahendus, mis on loodud Ericssoni poolt ning mis pani kõik piirkonnas asuvad Telia 4G tugijaamad ja kärjed ühe süsteemina tööle. Kasutatud andmemahud ulatusid terabaitidesse ning ainuüksi pühapäeval liikus Telia võrgus lauluväljakul ligi 2 terabaidi jagu andmeid.

Tutvun teiste uudistega