Telia kutsub talgupäeval vanu nutiseadmeid tagastama

Telia tuletab eesseisva talgupäeva raames meelde, et ettevõte esindused võtavad aastaringselt vastu vanu nutiseadmeid, mis on jäänud inimeste kodudes kasutuna seisma.

Kõigisse Telia esindustesse saavad soovijad ära tuua oma vanu nutiseadmeid nagu telefonid ja tahvelarvutid. Tagastatud seadmed suunab Telia läbi oma partnerite ümbertöötlemisele.

„Kuna 4. mail toimub taas üleriigiline Teeme Ära talgupäev, siis tuletame meelde, et koristamise käigus jäätmeteks tunnistatud vanad nutiseadmed saab lisaks jäätmejaamadele mugavalt ära tuua Telia esindustesse. Tahame vanade tehnoloogiajäätmete vastutustundlikku käitlust inimeste jaoks lihtsamaks teha ning et kodudes kasutuna seisvad seadmed leiaksid kiire ja õige tee ümbertöötlemisele. Nii on igaühel võimalik teha väike keskkonnasõbralik panus selle nimel, et vanad seadmed saaks nõuetekohaselt utiliseeritud ning saadud materjalid taaskasutusse suunatud,“ ütles Telia Eesti toetustegevuste juht Elo Võrk.

Telia Company kuulutas aprillis välja kogu gruppi puudutavad keskkonnaalaseid eesmärgid, et muuta oma tegevus aastaks 2030 nii CO2 emissiooni kui jäätmevabaks läbi vastutustundliku digitaliseerimise. Telia Eesti panustab nendesse eesmärkidesse oma põhitegevuse kaudu ning kaasab selleks nii oma töötajad, kliendid kui koostööpartnerid.

Tänavu jaanuaris viis Telia Eestis esmakordselt läbi suure Digitaalse koristuspäeva, mille käigus puhastasid inimesed ja ettevõtted oma seadmeid kasutuna seisvatest failidest hinnanguliselt miljoni gigabaidi ulatuses. Digikoristusel osalesid tuhanded eraisikud ning enam kui 70 ettevõtet, asutust ja organisatsiooni. Sarnaseid digikoristuspäevi on plaanis läbi viia ka edaspidi ning järgmine digikoristuse päev on toimumas juuni alguses, millest võtavad osa erinevad Telia Company riigid.

Tutvun teiste uudistega