Telia kattis noorte laulu- ja tantsupeo toimumiskohad ülikiire 5G leviga

Seekordne noorte laulu- ja tantsupidu tuleb mobiilsideteenuste vaates eriline just seetõttu, et esmakordselt saavad pidulised kasutada peopaikades mobiilsideteenust Telia 5G võrgus.

Telia tehnoloogiajuhi Andre Visse kinnitusel saavad kõik ettevõtte kliendid, kes kasutavad Telia Mobiilse Elu 5G pakette ja 5G toega telefone, laulu- ja tantsupeo ajal tarbida mobiilset internetti Telia 5G võrgus.

Kalevi staadionil ehk noorte tantsupeo asukohas pani Telia oma 5G tugijaama tööle juba varem, Tallinna Lauluväljak varustati aga 5G leviga 17. juuniks.

„Lauluväljakule paigaldatud 5G levi saigi oma esimesed tõsisemad tuleristsed 17. juunil, mil seal toimus Scorpionsi kontsert. Meie jaoks oli positiivne näha, et kolmandik kogu kontserdi ajal teenindatud mobiilse andmeside mahust toimus meie 5G võrgus,“ märkis Visse.

Telia tehnoloogiajuhi kinnitusel on lisaks 5G-le noorte laulu- ja tantsupeo peopaigad kaetud loomulikult ka kõigi vanemate generatsioonide mobiilsidetehnoloogiatega ehk olemas on ka korralik 2G, 3G ja 4G levi.

„Seega saab olema põnev näha, kui aktiivselt meie kliendid erinevaid mobiilsidetehnoloogiaid seekordse laulu- ja tantsupeo ajal kasutavad ning kui suur on just 5G kui kõige moodsama tehnoloogia kasutamine,“ lisas Visse.

Tutvun teiste uudistega