Telia hakkas sammude eest tasuta internetti jagama

Telia tuli sel nädalal välja uue ja innovaatilise lahendusega, mis võimaldab muuta oma igapäevased sammud täiendavaks mobiilse interneti mahuks.

Telia Eesti asjade interneti valdkonna juhi Toomas Kärneri sõnul viib uus lahendus sportimise, liikumise ning isegi tavalise jalutuskäigu uuele ja põnevale tasemele, kuna inimestel on võimalus oma sammude eest saada täiesti tasuta mobiilse interneti mahtu.

„See on hea näide, kuidas aktiivse eluviisi ja tehnoloogia omavahelisel sidumisel saab luua uut ja põnevat väärtust. Kutsume kõiki inimesi oma samme lugema ning oleme valmis jagama selle eest ohtralt täiendavat internetimahtu,“ lausus Kärner.

Värske lahenduse loogika on lihtne: mobiilse interneti mahtu saab juurde teenida iga päeva jooksul tehtud sammude eest, kusjuures iga 1000 sammu tähendab 5 megabaidi (MB) ulatuses täiendavat internetimahtu. Maksimaalselt saab päevas juurde teenida 50MB ulatuses internetimahtu, mille nimel on vaja teha 10 000 või enam sammu. Ühes kuus teenitav maksimaalne andmemahu kogus on 1,5GB.

Selleks, et oma igapäevased sammud täiendavaks internetimahuks muuta, peab olema Telia või Diili lepinguline klient. Samuti peab inimene kasutama kas Fitbiti või Garmini aktiivsusmonitori või spordikella. Lähiajal on seadmetest lisandumas veel Polar. Kui need eeldused on täidetud, tuleb end sisse logida Telia Active portaali https://active.telia.ee, siduda oma sammulugeja ja telefoni number ning internetimahu kogumine võibki alata.

Toomas Kärneri sõnul leiab Telia Active portaalist veel palju muudki põnevat. Näiteks annab portaal nõu, kuidas targalt ja teadlikult treenida ja toituda ning millist varustust kasutada. Samuti saab keskkonna vahendusel jälgida, kuidas toimub erinevate heade eeskujude nagu Raivo E. Tamm ja Kalev Kruus valmistumine sellesuvisteks IRONMAN-i triatlonivõstlusteks.
Lisaks leiab värskest portaalist info kahe tänavuse rahvatriatloni Telia 4:18:4 toimumise kohta, kus tuleb läbida kümnendik täispikast triatlonidistantsist ehk 400 meetrit ujumist, 18km rattasõitu ja 4km jooksu.
„Soovime Telias parandada eestimaalaste elujärge ning tehnoloogia on meile selles täna suureks abiks. Usume, et uued ja põnevad võimalused pakuvad motivatsiooni ja avastamisrõõmu eri vanuses inimestele,“ lisas Kärner.

Sammud internetiks lahendusega saab tutvuda ja selle kasutamist alustada SIIN.

Kuidas sammude eest tasuta internetti saada:

  • Vajalik, et oled Telia või Diili lepinguline klient (võimalik kasutada ka era-arve alusel);
  • Vajalik Fitbit, Garmin või Polar (peagi lisandumas) aktiivsusmonitori/spordikella olemasolu;
  • Mine veebilehele https://active.telia.ee ning logi sisse, kasutades selleks Mobiil-ID, Smart-ID, ID-kaardi võimalust või mõne suhtlusvõrgustiku kontot (Facebook, Microsoft, Google)
  • Seo oma sammulugeja konto ning telefoninumber Telia Active portaaliga ning saadki alustada sammulugemise ja tasuta mobiilse interneti kogumisega
Tutvun teiste uudistega