Telia Company juht Johan Dennelind sai e-residendiks

Telia Company juht Johan Dennelind sai e-residendiks

Majandus- ja taristuminister Kristen Michal kohtus täna Telia Company juhi Johan Dennelindiga ja Telia Eesti juhi Dan Strömbergiga, kes tutvustasid Telia Company pikaajalist strateegilist vaadet ning jätkuvat soovi aktiivselt toetada ja kaasa rääkida Eesti digiühiskonna arengutes. Johan Dennelindile andis minister üle ka e-residentsuse.

„Telia juhi Johan Dennelindi hakkamine e-residendiks on tunnustus e-residentsusele ja Eestile kui tulevikku vaatavale digiriigile,“ sõnas Michal.

„Olen uhke, et minust sai e-resident, see programm on järjekordne näide e-Eesti tipptasemel digimajandusest. Rõhutasime tänasel kohtumisel Telia Company pikaajalist vaadet ning soovi sarnaselt varasemale jätkata investeeringute, innovatsiooni ja maailmaklassi tehnoloogiate arendamisega siinse e-ühiskonna arenguks,“ kommenteeris Johan Dennelind.

„Kohtumisel käsitlesime telekommunikatsioonisektori tulevikku, mille järgmiste aastate üks oodatavamaid samme on 5G projekt. See võimaldab tänast valguskaabliga tulevat interneti kiirust saada mobiilselt. On rõõm, et Telia on otsustanud ühe esimesi testkeskkondi rajada Tallinnasse, et Eesti saaks olla taas uute tehnoloogiatega esirinnas,“ tõi Michal kohtumisest välja.

5G internet toob praegusest kordades suuremad internetikiirused ja ülikõrge töökindluse. Eelkõige on 5G võrk vajalik asjade internetiks (IoT), et seadmete massilise kasvu korral jätkuks interneti kiirust ja andmemahtu kõigile. Inteli ennustuse kohaselt on aastaks 2020 internetti ühendatud 10 korda rohkem seadmeid kui täna.

Telia plaanib esimesed 5G testkeskkonnad rajada Stockholmi ja Tallinna aastaks 2018. 5G-ga kaasnevad uued mitmekülgsed innovatsiooni- ja kasvuvõimalused annavad tugeva tõuke Eesti ühiskonna arengule ja konkurentsivõimele.

Tutvun teiste uudistega