Telia 4G võrgu keskmine allalaadimiskiirus ulatub ligi 60 Mbit/s

Rahvusvahelise konsultatsioonifirma Omnitele mõõtmistest selgus, et Telia 4G võrgus ulatus mobiilse interneti keskmine allalaadimiskiirus ligemale 60 Mbit/s-ni, maksimaalne kiirus aga enam kui 400 Mbit/s-ni.

Sel suvel tegi Omnitele Telia Eesti tellimusel mobiilside võrkude ja teenuste kvaliteedi hindamist üle Eesti. Selleks läbiti enam kui 3000 kilomeetrit ja mõõdeti mobiilse kõneside ja andmeside kvaliteeti.

Mõõtmistulemuste kokkuvõte näitab, et Telia 4G mobiilivõrgus ulatusid keskmised kiirused allalaadimisel 59 Mbit/s ja üleslaadimisel 19 Mbit/s. Telia 4G võrgu tippkiirused olid allalaadimisel 440 Mbit/s ja üleslaadimisel 121 Mbit/s. Kõigi mõõtmiste käigus jäi Telia 4G võrgus mobiilse interneti kiirus (allalaadimisel) alla 10 Mbit/s vaid 14,4 protsendil juhtudest.

Lisaks mobiilse interneti kiirustele mõõtis Omnitele kohalike operaatorite võrgus ka kõneside kvaliteeti. Parimad tulemused saavutati Telia VoLTE ehk 4G võrgus tehtavate kõnede puhul, seda nii kõnede õnnestumise protsendi kui hääle kvaliteedi võrdluses. VoLTE kõnede maht moodustab Telia võrgus tehtavate kõnede kogumahust täna juba ligi 50%.

Telia Eesti raadiovõrgu osakonna juhi Oliver Lekki sõnul sai sel aastal uueks reaalsuseks olukord, kus mobiilivõrgud on võrreldes varasemaga sunnitud teenindama märksa suuremaid andme- ja kõneside mahte. Ühtlasi sai kinnitust, et aastate jooksul tehtud mahukad võrguinvesteeringud on end õigustanud.

„Kevadise eriolukorra järgne aeg näitas, et suvekuudel küll kõneliikluse maht vähenes, kuid hakkas sügisel taas kasvama ning see kasv on olnud pidev. Näiteks on tänane kõnede maht ca 15% suurem, kui see oli koroona eelsel ajal veebruaris. Peale eriolukorra lõppu langesid meie võrgus veidi ka mobiilse andmeside mahud, kuid sügiskuudel on mahud taas pidevalt kasvanud ning saavutanud aprillikuu taseme,“ lisas Lekk.

Sel aasta kümne kuuga tegi Telia oma mobiilivõrgus kokku üle 900 arendustöö. Kõige enam teostati mahulaiendusi 4G võrgus (335 korral) ning paigaldati 188 uut 4G tugijaama. Uusi 3G tugijaamu paigaldati 171.

Esimese Eesti mobiilioperaatorina avas Telia 10. novembril oma klientidele 5G võrgu. Esimeses etapis tegi Telia 5G tehnoloogia avalikult kättesaadavaks kümnes erinevas piirkonnas, mis asuvad Tallinnas, Tartus ja Pärnus. Selle aasta lõpuks on plaanis 5G tugijaamade arv kasvatada paarikümneni.

Tutvun teiste uudistega