SEB kontorites saab EMT Mobiil-ID-ga tasuta liituda

Kuna SEB pakub pea kõigis oma pangakontorites üle Eesti  kliendi- ja keskkonnasõbralikku paberivaba teenust „Paberivaba kontor" ning pank (internetipank) on kliendi jaoks Mobiil-ID kasutusvaldkonnas kõige populaarsem kanal otsustas EMT olla just pangakontoris olla väljas Mobiil-ID kampaaniapakkumisega, mille käigus on kõigil huvilistel võimalik tasuta liituda Mobiil-ID-ga.

Inimesi, kellel veel pole Mobiil-ID-d, oodatakse selle nädala lõunapausidel (vahemikus 11:00-15:00) SEB kontorites Tallinnas Tornimäel (09.03), Pärnus (10.03), Tartus Ülikooli tänaval (11.03) ning Jõhvis (12.03). Nendel huvilistel, kes SEB kontorites toimuvale tuurile ei jõua, on võimalik läbi astuda ükskõik millisest EMT-Elioni esindusest, kus Mobiil-ID-ga liitumine on märtsi lõpuni tasuta (riigilõivu tavahind 10 eurot).

Paberivaba kontoris on teeninduse käigus  võimalik kõik dokumendid allkirjastada digitaalselt ja mugavalt Mobiil-ID-ga. SEB paberivaba teeninduse eesmärk on muuta teenused kliendile mugavamaks ja säästa keskkonda. Panga poolt planeeritav paberikulu kokkuhoid on keskmiselt 24  tonni paberit aastas, mille tootmiseks kulub umbes 650 puud. Seega on Mobiil-ID kasutamine üks hea moodus, kuidas säästa paberit kontoris ja puid metsas.

Täna kasutab 20–25 protsenti eestimaalastest dokumentide allkirjastamisel ID-kaarti ja mobiili-ID. Valdav osa inimesi kasutab ID-kaarti isikut tõendava dokumendina ka pangakontori külastamisel. Esimesed kogemused on näidanud, et kliendid on paberivaba teenindusviisiga harjunud ning peamise plussina tuuakse välja võimalust näha ekraanilt, kuidas klienditeenindaja nende kontol toimetab.

Selle aasta veebruaris oli EMT klientide seas 45 000 Mobiil-ID kasutajat ning digitaalse isikutunnistuse kasutajate hulk kasvab pidevalt.

Läinud sügisel viis TNS Emor läbi „Nutiseadmete kasutajate turvateadlikkuse ja turvalise käitumise uuringu 2014*", millest selgus, et päris suur osa vastajatest (37%) pole Mobiil-ID-st  veel midagi kuulnud. Samas selgub uuringust, et need, kes juba kasutavad Mobiil-ID'd, hindavad kõrgelt selle kasutusmugavust, kiirust ja mobiilsust.


Hea teada:

  • Mobiil-ID on digitaalne isikutunnistus, mis on Sinu mobiilis ja Sinuga alati kaasas
  • Tänu Mobiil-ID'le võid loobuda ID-kaardi lugejast, koodikaartidest, PIN-kalkulaatorist ja erinevatest kasutajanimedest ja –paroolidest. Nii nagu ID-kaardiga saad ka Mobiil-ID-ga siseneda e-keskkondadesse, teha makseid ja sõlmida tehinguid ning anda digitaalallkirja kus iganes Sa ei viibiks, isegi välismaal
  • Nutitelefoni või tahvelarvutiga internetti kasutades saad ainult Mobiil-ID'ga teha kõiki vajalikke e-toiminguid
  • Mobiil-ID lepingu saad sõlmida EMT ja Elioni esindustes ID-kaardi alusel. Pärast lepingu sõlmimist saad Mobiil-ID sertifikaatide aktiveerimist teha www.politsei.ee veebilehel või esinduses kohapeal. Selleks vajad ID-kaarti ja selle PIN1-koodi


* Nutiseadmete kasutajate turvateadlikkuse ja turvalise käitumise esinduslik uuring valmis Riigi Infosüsteemi Ameti ja Vaata Maailma sihtasutuse tellimusel EL struktuurifondide programmist „Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine" Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel.

Uuringu viis läbi TNS Emor.

Tutvun teiste uudistega