„Rabaradapidi“ värske hooaeg kulgeb läbi maalilise Šotimaa

Inspira kanalis jooksva kodumaise matkasaate „Rabaradapidi“ neljas hooaeg viib matkasõbra Heleri ja tema pruuni labradori Finni Šotimaale, kus läbitakse pea 400 kilomeetri pikkune Southern Upland Way.

Telia televisiooni ja multimeedia valdkonna sisujuhi Birjo Kiige sõnul on „Rabaradapidi“ oma eheda ja looduskeskse lähenemisega võitnud juba tuhandete Inspira vaatajate südamed ning jaanuari lõpus jõuab telepublikuni sarja neljas hooaeg.

„Ühest küljest saab vaataja kaasa elada mõnusale ja rahulikule kulgemisele, mille käigus on võimalik õppida erinevaid matkatarkusi. Teisalt on aga „Rabaradapidi“ väga inspireeriv, kuna tekitab tahtmise ka iseennast erinevatel matkaradadel proovile panna,“ lisas Kiik.

„Rabaradapidi“ peategelane Heleri Hanko tunnistab, et Šotimaad rannikust rannikuni läbinud matk oli tema jaoks üks kõige erilisemaid ning seekordse matka ööbimiskohad olid kindlasti ühed kaunimad.

„Läbi Šotimaa matkates kogesime koos matkakaaslasest labradori Huckleberry Finniga väga palju: heitlikust ja huvitavast ilmast, mille tõttu pidime matka katkestama enne planeeritud onni jõudmist (pistsime telgi hoopis mägede vahel üles) kuni ohtlike jälitavate lehmadeni. Kaunid voored, mida mööda mütata, vaheldusid veel kaunimate rabadega,“ jagas Heleri kogetut.

Tema sõnul oli ka Finn äärmiselt tubli matkasell. „Matka keskel pidi ta küll korra katkestama, sest vigastas end pisut, kuid kohaliku loomaarsti loaga sai väga kiiresti uuesti rajale. Seda, miks Šotimaa rahvausloom on ükssarvik, mõistan ka nüüd palju paremini - tegemist on ikka väga maagilise riigiga, kus ühte päeva võib mahtuda koguni viis vikerkaart.“

Heleri kinnitusel sai tehnoloogilistest vidinatest seekordse matka suurimaks abimeheks Garmin Inreach Mini 2.

„Tegemist on satelliit-kommunikaatoriga ning esialgu arvasime, et lihtsalt katsetame selle toimimist. Samas tuli välja, et Šotimaa mägede vahel on mobiilileviga pigem kehvasti, seega aitas see tore väike aparaat just sellistel hetkedel lähedastega ühendust hoida ja meil kaarti jälgida,“ lisas Heleri.

„Rabaradapidi: Šotimaa“ toob vaatajani 10 episoodi ning esimene neist on Inspira kanal eetris pühapäeval, 29. jaanuari algusega kell 18:00.

Kogu Inspira kanali sisu on kõigile Telia TV klientidele kuni 14 päeva jooksul tasuta järelvaadatav, seega saab „Rabaradapidi“ uue hooaja episoode soovi korral järelvaadata endale sobival ajal.

Inspira on eksklusiivne telekanal Telia TV teenuse klientidele, mis pakub laia valikut filme, eksklusiivseid sarju, põnevat omatoodangut ning spordiülekandeid tennisest kuni korvpallini.

Tutvun teiste uudistega