Pane NutiAkadeemia testis oma nutiteadmised proovile!

10. märtsil sai Tallinnas hoo sisse üle-eestiline koolitus- ja nõustamisprojekt NutiAkadeemia, mille raames õpetatakse inimesi turvaliselt kasutama nutiseadmeid, tutvustatakse Mobiil-ID ja Smart-ID võimalusi ning teisi e-teenuseid, mis muudavad elu lihtsamaks ja mugavamaks. Ühtlasi on võimalik oma teadmised nutitestis proovile panna!

NutiAkadeemia tarbeks töötati välja Eestis ainulaadne diginutikuse test, mis võimaldab inimestel hinnata oma nutioskuste taset. Testi tulemuse järgi saavad huvilised välja valida just neile sobiva NutiAkadeemia koolitusvõimaluse - võtta osa nõustamisest, klassikoolitusest või koguda tarkust veebinare vaadates.

Nutiakadeemia projekti viivad läbi Vaata Maailma SA, Swedbank Eesti, SEB, Telia, Elisa ja SK ID Solutions.

“NutiAkadeemias toimuvad üle kogu Eesti tasuta individuaalsed nutinõustamised ja põhjalikumad nutikoolitused ning -loengud, mida viivad läbi vabatahtlikud ja raamatukogude töötajad. Koolitustel saab tutvuda nutiseadmete kasutamise põhitõdedega. Samuti saab teada, mis on rakendused ja andmeside, kuidas otsida nutiseadme abil internetist infot, saata e-kirja või jagada fotosid. Kõike seda õpetatakse tegema turvaliselt,” tutvustas NutiAkadeemia eestvedaja Kristi Kivilo.

Kivilo kinnitusel on alates 2014. aastast nutitelefonide kasutajaid hulgaliselt juurde tulnud just 50+ vanuserühma seas. „Paljud neist kasutavad aga nutitelefone tavatelefoniga sarnaselt üksnes helistamiseks. NutiAkadeemia koolitajad õpetavad neil oma telefoni mitmekülgsemalt kasutama,“ selgitas Kivilo.

Tähtsaks osaks NutiAkadeemiast on tutvustada ka isikutuvastusvahendite Mobiil-ID ja Smart-ID kasutamist.

NutiAkadeemia projektis osalevad ka mitmed Telia töötajad, kes jagavad diginutikust nii Telia esindustest kui ka mujal üle Eesti.

Lisainfo ja koolitustele registreerimine www.nutiakadeemia.ee.

Diginutikuse TEST

Tutvun teiste uudistega