Omnitele: Telia mobiilse interneti keskmine kiirus on aastaga kasvanud 60%

Viimase aasta jooksul on keskmine allalaadimiskiirus Telia 4G võrgus kasvanud 60% ning ulatub enam kui 90 Mbit/s-ni, selgub rahvusvahelise konsultatsioonifirma Omnitele hiljutisest kokkuvõttest.

Telia Eesti tehnoloogiajuhi Andre Visse sõnul mõõtis ja hindas Omnitele oktoobri lõpus ja novembri alguses kohalike mobiilivõrkude ja teenuste kvaliteeti ning selleks sõideti Eesti risti-põiki läbi.

Mõõtmised näitasid, et Telia 4G võrgus ulatus keskmine allalaadimiskiirus 93,6 Mbit/s-ni, keskmine üleslaadimiskiirus aga 26 Mbit/s-ni. Mõlemad numbrid tähistavad ühtlasi kohaliku turu parimat tulemust. Lisaks saavutati Telia võrgus kõrgeim allalaadimiskiirus, mis ulatus 735,6 Mbit/s-ni.

„Võime uhkusega öelda, et meie poolt viimase aasta jooksul tehtud rekordilised investeeringud oma mobiilsidevõrkudesse on kandnud vilja. Kui veel eelmisel aastal oli Telia 4G võrgus keskmine allalaadimiskiirus 58,8 Mbit/s, siis tänavu ulatub see enam kui 90 Mbit/s-ni. See on vägagi märgatav ja tuntav kvaliteedihüpe. Lisaks avaldas rahvusvaheline mobiilivõrkude kvaliteeti analüüsiv ettevõte Tutela oktoobris ülevaate selle kohta, milliste operaatorite võrgus saab nautida maailma parimat mobiilikogemust ning Telia Eesti saavutas globaalses arvestuses kõrge 10. koha,“ sõnas Visse.

Telia tehnoloogiajuhi kinnitusel on nimetatud saavutustele kaasa aidanud mahukad investeeringud mobiilsidevõrkudesse, mille käigus on suunatud miljoneid eurosid tehnoloogia uuendamisse.

„Ühtlasi on Telia ainus kohalik operaator, kes pakub oma klientidele Eestis 5G tehnoloogia võimalusi ning tänaseks oleme üle Eesti paigaldanud enam kui sada 5G tugijaama. Aasta lõpuks on plaan 5G tugijaamade arvu suurendada 140-ni,“ lisas Visse.

Lisaks mobiilse interneti kiirustele pööras Omnitele oma mõõtmistes tähelepanu ka mobiilse kõneside kvaliteedile kohalikes mobiilivõrkudes. Kokkuvõttest selgub, et nii kõnekvaliteedi kui kõne alustamise kiiruse vaates on VoLTE ehk 4G võrgus tehtavad mobiilikõned peajagu üle 2G ja 3G võrgus toimuvatest kõnedest. VoLTE kõne alustamine võttis Telia võrgus keskmiselt aega 2,1 sekundit, samas kui vanemate tehnoloogiate (2G/3G) puhul võis see aeg olla mitu korda pikem. Omnitele mõõtmistest selgus ka, et VoLTE kõnede helikvaliteet oli 2G ja 3G kõnedest märksa parem.

Andre Visse sõnul on Telia oma klientidele VoLTE kõneside tehnoloogiat pakkunud alates 2016. aastast ning tänaseks on VoLTE kõned aktiveeritud juba enam kui 350 000 Telia võrgus töötavas telefonis.

4G mobiilikõnede kiirele kasvule on kaasa aidanud just VoLTE toega telefonide levik – kui viis aastat tagasi oli Eestis vaid mõni üksik VoLTE toega nutitelefon, siis täna on VoLTE võimekusega juba kõik Telia poolt müüdavad mobiiltelefonid.

Lisaks nutitelefonidele leiab Telia tootevalikust nüüd ka soodsaid VoLTE toega nuputelefone eesotsas Nokia 105 4G mudeliga.

4G kõneside ehk VoLTE kohta leiab rohkem infot Telia veebist.

Eesti mobiilioperaatorite tulemused 4G võrkude mõõtmistel
TeliaElisaTele2
Allalaadimiskiirus (keskmine, Mbit/s)93,657,255,6
Maksimaalne allalaadimiskiirus (Mbit/s)735,6387,5389,9
Üleslaadimiskiirus (keskmine, Mbit/s)2619,622,3
Maksimaalne üleslaadimiskiirus (Mbit/s)153,266,682,5
Võrgu hilistumine (millisekundites)3147100
Tutvun teiste uudistega