Novembris jõuab Eestisse taas terve rida uusi HBO sarju ja filme

Sel kuul jõuab Eesti televaatajani hulgaliselt värsket HBO sisu, millele saab kaasa elada eksklusiivselt Telia TV vahendusel.

Novembris esilinastub Telia TV HBO keskkonnas kauaoodatud uus sari „Lennusaatja / The Flight Attendant”. Rohke musta huumoriga vürtsitatud sarja peaosas on „Suure Paugu teooria“ staar Kaley Cuoco.

Lisaks jätkub visuaalselt võimas fantaasiasari „Tema tumedad ained / His Dark Materials”, mille teine hooaeg viib vaatajad väikese vapra Lyraga tundmatusse maailma.

Pime aeg sobib suurepäraselt ka Hispaania HBO õudussarja „30 münti / 30 Coins” vaatamiseks, kus lugu hargneb Juudale Jeesuse reetmise eest makstud hõbeseeklite ümber.

Kõikidel lisanduvatel sarjadel on nii eesti- kui venekeelsed tõlked.

Telia TV-s sisalduv HBO keskkond võimaldab televaatajal kaasa elada nii uutele kui juba teleklassika hulka kuuluvatele sarjadele nii teleri, äpi kui Telia TV veebilehe vahendusel.

ROMULUS

Esilinastus 7. novembril

Mahuka eelarvega draamasari räägib arhailises ladina keeles müütilisest Rooma kuningriigi loojast ja esimesest kuningast. Sarja tegevus toimub kaheksandal sajandil enne kristlikku ajaarvamist, kus vähearenenud ja julmas maailmas otsustasid inimese saatuse üle loodusjõud ja jumalad. Sari jutustab loo kaksikvendadest Romulusest ja Remusest, nähtuna läbi kolme surmale, üksindusele ja vägivallale määratud inimese silmade. Sarjas astuvad üles Andrea Arcangeli („Trust“), Marianna Fontana („Indivisible“) ja Francesco Di Napoli („Piranhas“).

(10 x 60 min)

TÖÖSTUS / INDUSTRY

Esilinastus 10. novembril

Uus draamasari teeb peadpööritava sööstu rahvusvahelise rahanduse maailma, vaadeldes seda läbi auahnete 20-ndates eluaastates noorte silmade, kes pingutavad oma tuleviku kindlustamise nimel. Sari jälgib hiljuti ülikooli lõpetanud noorte seltskonda, kes võistlevad piiratud arvu töökohtade pärast tuntud Londoni investeerimispangas. Piirid töökaaslaste, sõprade, armastajate ja vaenlaste vahel hägustuvad kiiresti, kui noored sukelduvad ärikultuuri, kus lisaks lepingutele ja dividendidele domineerivad ka seks, uimastid ja ego. Seltskonna liikmete tõusude ja langustega kaasnevad valikud, kus tuleb otsustada, kas edu saab mõõta vaid finišijoonel.

(8 x 60 min)

PISARATE ORG / VALLEY OF TEARS

Esilinastus 12. novembril

1973. aasta 6. oktoobril raputas Lähis-Ida piirkonda aegade suurim sõda, mis oleks pidanud jääma viimaseks, kuid mis muutis terve piirkonna tulevikku. Noored, alla 20-aastased sõdurid kisti välja rahulikust elurütmist ja saadeti isade kõrval oma elude eest võitlema. Tõsielusündmustel põhinev minisari vaatleb Yom Kippuri sõda läbi noorsõdurite silmade. Sari räägib kolme lähedastest eemale kistud inimese emotsionaalse ja isikliku loo, mida ühendab laastav sõda.

(10 x 60 min)

MIDDLE BEACHI MÕRV / MURDER ON MIDDLE BEACH

HBO dokumentaalsari esilinastub 16. novembril

Neljaosalises dokumentaalsarjas räägib režiidebüüti tegev Madison Hamburg oma elust loo, mis sai alguse 2010. aasta 3. märtsil, kui üksikema Barbara Hamburg leiti julmalt tapetuna oma kodu lähedalt ülem-keskklassi linnas Madisonis, Connecticuti osariigis USAs. Uurijate hinnangul võis tegemist olla kiremõrvaga, kuid uurimine sumbus piisavate tõendite puudumisel. Barbara poeg Madison soovib lahendada mõrva omal käel, et vabastada oma lähedased süüdistustutest ning leida vastused oma lõhestunud pere ja kogukonna seast.

(4 x 60 min)

TEMA TUMEDAD AINED / HIS DARK MATERIALS

2. hooaeg, esilinastub 17. novembril

Philip Pullmani menuromaanidel põhineva sarja teises hooajas avab Lord Asriel (James McAvoy) silla uude maailma. Oma parima sõbra surmast vapustatud Lyra (Dafne Keen) järgneb Asrielile teadmatusse. Müstilises mahajäetud linnas kohtub ta vapra Williga (Amir Wilson), kes samuti on põgenemas keerulise mineviku eest. Koos peavad nad rinda pistma üleloomulike olendite ja ohtlike saladustega, võideldes nii elavate kui surnute saatuse eest.

(7 x 60 min)

VENENO

Esilinastub 20. novembril

Valeria Vargase elulool „Not A Whore, Not A Saint: The Memories of La Veneno” põhinevas loos toovad Hispaaniast pärit sarja loojad ja režissöörid Javier Calvo ja Javier Ambrosi (tuntud ka kui „Los Javis“) 90-ndate ikoonilise transseksuaali Cristina Ortize (La Veneno) 2020. aastasse. Noor ajakirjandustudeng Valeria avastab, et tal on La Venenoga rohkem ühist, kui ta on arvanud. Kaks naist sündisid väga erinevatel aegadel, kuid nende lood põimuvad, kui Valeria hakkab kirjutama raamatut La Venenost. Kogudes La Veneno kohta infot, leiab Valeria endale perekonna, saab teada, kuidas end armastada ja kuidas massimeedia mõjutas mõistatusliku meelelahutaja elu.

(8 x 45 min)

MUST RAHA / TUFF MONEY

Esilinastub 22. novembril

Kaks sümpaatset luuserit, liiklusfooride tehnikud Doru (Alexandru Papadopol) ja Ionel (Cristian Bota) arutlevad naljatamisi võimaluse üle sooritada täiuslik mõrv. Naljast saab õudusunenägu, kui nende sõnu tõlgendatakse valesti ja nad leiavad end olukorrast, kus nad ongi sunnitud läbi viima röövimise. Rumeenia sarja loojaks ja režissööriks on auhindadega pärjatud Daniel Sandu (”One Step Behind the Seraphim, Hackerville”)

(6 x 60 min)

LENNUSAATJA / THE FLIGHT ATTENDANT

Esilinastub 26. novembril

Lennusaatja Cassandra Bowden (Kaley Cuoco) ärkab Dubai hotellitoas, pea valutamas eelmise õhtu alkoholitarbimisest. Tema kõrval lebab surnukeha. Mõte politseile helistamisest tundub hirmutav ning seetõttu otsustab ta oma tegemistega edasi minna, nagu midagi ei oleks juhtunud ning liitub lennujaama suunduvate lennusaatjate ja pilootidega. New Yorki saabumisel võtavad teda vastu FBI agendid, kes esitavad küsimusi hiljutise vahemaandumise kohta Dubais. Suutmata Dubai öiseid sündmusi meenutada, ei pääse Cassandra kahtlustest, et tema ise võibki olla tapja

(8 x 60 min)

AMEERIKA HING / THE SOUL OF AMERICA

HBO dokumentaalsari esilinastub 28. novembril

HBO dokumentaalsarjas pakub Jon Meacham vägagi ajakohast analüüsi USA poliitilisest olukorrast ja selle ajaloolisest kontekstist. Jon Meacham on tuntud kirjanik, ajakirjanik, ajaloolane ja viljakas presidentide elulugude autor.

77m

30 MÜNTI / 30 COINS

Esilinastub 29. novembril

Uues HBO Original sarjas, mille režissööriks on hispaanlane Álex de La Iglesia, viiakse vaataja maailma, kus miski ei ole nii, nagu näib ja kedagi ei saa usaldada. Isa Vergara (Eduard Fernández) on vaimude väljaajaja, poksija ja endine vang, kes on kiriku poolt saadetud asumisele ühte Hispaania väikelinna. Ta tahab unustada ja olla unustatud, kuid oma vaenlastele õnnestub tal kättesaamatuks jääda vaid lühikeseks ajaks. Peagi hakkavad hargnema veidrad sündmused, kui linnapea Pacost (Miguel Ángel Silvestre) ja veterinaararst Elenast (Megan Montaner) koosnev duo hakkab otsima tõde olukorras, kus reaalsus on moonutatud äraneetud mündi poolt, mis omakorda on ülemaailmse vandenõu keskmes.

(8 x 50 min)

FILMID

Ebola

Nagu teile meeldib / As You Like It

Kodanik X/ Citizen X

Vandenõu/ Conspiracy

Räpane sõda / Dirty War

Falcone

Kaasteeline / Fellow Traveller

Palavik / The Fever

Torm kogub hoogu / The Gathering Storm

Joe loss / Joe’s Palace

Primo

PU-239

Millalgi aprillis / Sometimes in April

Elu õppetunnid / Wit

Tutvun teiste uudistega