Novembris algab 5000 eurose auhinnafondiga Telia e-spordi turniir

Juba 8. novembril algab sügisene Telia Esports Series CS:GO turniir, mille auhinnafond on 5000 eurot ning millele saab kaasa elada ka teleekraani vahendusel.

Turniirist on oodatud osa võtma viieliikmelised Eesti võistkonnad, mille kapten peab olema täisealine ning ülejäänud liikmed vähemalt 16-aastased.

Telia Esports Series raames toimuv CS:GO turniir leiab aset vahemikus 8. novembrist kuni 12. detsembrini ning turniirile saab registreeruda ja seal osalemise tingimustega tutvuda Faceit veebilehel.

Telia televisiooni ja multimeedia valdkonna juhi Karl Antoni kinnitusel on e-sport kujunemas ettevõtte üheks fookusteemaks. „Me korraldame ise temaatilisi võistlusi ja näitame e-spordi turniire ka oma telekanalis. Tegu on populaarse, huvitava ja väga kiiresti kasvava valdkonnaga, millega seotud kultuuri ja vastutustundlikkuse reeglite kujundamisel peame oluliseks aktiivselt kaasa rääkida,“ sõnas Anton.

CS:GO turniirile ning seal osalevatele võistkondadele saab kaasa elada ka otseülekannete vahendusel, kuna turniiril toimuvaid vastasseise edastavad nii Telia Inspira kanal kui Twitch. Inspira kanalis toimuvad ülekanded pühapäeviti algusega kell 12:00.

Telia Esports Series turniirid toimuvad kahel korral aastas ehk kevadeti ja sügiseti. Igal hooajal võtavad omavahel mõõtu kaheksa parimat võistkonda ning igale hooajale eelneb play-in turniir, kuhu on osalema oodatud kõik võistkonnad üle Eesti. Telia senised e-spordi turniirid on osutunud väga populaarseks ning kokku on nendes osalenud üle 700 meeskonna ja 2000 mängija.

“Counter-Strike: Global Offensive” ehk CS:GO on üks maailma populaarsemaid e-spordi mänge. Tegemist on taktikalise tulistamismänguga, kus kahel viieliikmelisel meeskonnal tuleb teineteist üle kavaldada – ühel poolel ründav tiim ehk terroristid, kes peavad vastase kaardipoolele paigaldama pommi ning vastaspoolel eriüksuslased, kelle ülesanne on terroristide tegevus peatada.

Tutvun teiste uudistega