Mobiilside kvaliteet paranes enam kui 1300 asukohas üle Eesti

Telia teostas eelmisel aastal rekordilises mahus mobiilsidevõrgu arendusi, mille tulemusena paranes mobiiliteenuste kvaliteet enam kui 1300 asukohas üle Eesti.

Kokku viis Telia 2018. aastal läbi 1339 mobiilivõrgu arendustööd, mis sisaldas nii uute tugijaamade paigaldamist, tugijaamade moderniseerimist kui ka olemasolevate jaamade mahulaiendusi. Lisaks rajati aasta jooksul ligi 90 siselahendust.

„Kliendile tähendavad need arendused, et enam kui tuhandes asukohas paranes mobiililevi kvaliteet ning kasvasid mobiilse interneti kiirused. Lisaks toovad sellised arendused senisest parema levi uusehitistesse, kuhu hoone ehitusomaduste ja moodsate materjalide tõttu mobiililevi niivõrd hästi jõua,“ ütles Telia Eesti raadiovõrgu osakonna juhataja Oliver Lekk.

Piirkonniti toimus enim arendusi Tallinnas, Harjumaal ja Tartumaal, kus kõikjal teostati arendustöid enam kui paarisajas asukohas.

Kogu aasta vältel näitas Telia võrgus väga kiiret kasvu 4G ehk VoLTE kõneside, mis moodustab tänaseks ligi kolmandiku kogu Telia mobiilivõrgus tehtavast kõnesidest. VoLTE teenuse kasutajate hulk kasvas 2018. aasta jooksul 30 000-lt kasutajalt enam kui 180 000 kasutajani. Telia on ka ainus Eesti mobiilsideoperaator, kes VoLTE kõnesidet oma klientidele pakub. Lisaks saavad Telia kliendid erinevates nutiseadmetes (vastava toega nutikellad ja uuemad iPhone mudelid) kasutada sisse ehitatud SIM-kaarti ehk eSIM-i.

2018. aasta detsembris avas Telia esimese 5G pilootvõrgu TalTechi ülikoolilinnakus, mida saavad uute lahenduste ning ärimudelite testimiseks ja arendamiseks kasutada ettevõtted ja teadusasutused. Samuti avas Telia eelmise aasta lõpus tervet Eestit katva asjade interneti ehk NB-IoT võrgu, mille võimalusi asus esimesena kasutama gaasifirma Energate.

Telia mobiilivõrgu arendustööd 2018. aastal:

Tallinn – 245 arendustööd, sh uued tugijaamad Kalaranna tänaval, Karsti elurajoonis, Kõlviku teel, Karjamaa asumis, Mustakivi teel, Vanasadamas, Moonalao tänaval, Ehitajate teel ja Pärnu maanteel Ajakirjandusmaja piirkonnas

Harjumaa (v.a Tallinn) – 221 arendustööd, sh uued tugijaama asukohad Vatlas, Kelvingis, Haljavas ja Ellamaal, samuti Jüris, Aruküla tee piirkonnas

Hiiumaa – 26 arendustööd

Ida-Virumaa – 88 arendustööd, sh uued tugijaamad Sirgalas, Narvas Kerese tänaval ja vanalinnas ning Jõhvis Pargi tänaval

Järvamaa – 47 arendustööd, sh uued tugijaamad Mustlas ja Väätsas, Türi kesklinnas ja Paides Maksimarketi piirkonnas

Jõgevamaa – 27 arendustööd

Läänemaa – 38 arendustööd

Lääne-Virumaa – 82 arendustööd, sh uued tugijaamad Kadrinas ja Viru-Nigulas

Pärnumaa – 78 arendustööd, sh uued tugijaamad Jõõpres, Tammistes ja Kirblas

Põlvamaa – 40 arendustööd

Raplamaa – 66 arendustööd, sh uued tugijaamad Kuusikul ning Raplas Mahlamäe piirkonnas ja kesklinnas

Saaremaa – 43 arendustööd, sh uus mast Uduveres

Tartumaa – 218 arendustööd, sh uued tugijaamad Pataste, Nõo, Annikoru ja Laeva asulas ning Tartu linnas Vitamiini tänaval

Valgamaa – 41 arendustööd

Viljandimaa – 41 arendustööd

Võrumaa – 38 arendustööd, sh uus tugijaam Linnamäel

Tutvun teiste uudistega