Mobiilikasutus välisreisidel tegi korraliku hüppe ülespoole

Viimase poole aastaga on paljude Telia klientide mobiilse andmeside kasutus välisriikides reisides kasvanud ligi kümme korda.

Kui eelmise aasta lõpus ulatus klientide poolt kasutatav mobiilse interneti maht Baltimaades ja Skandinaavias reisides keskmiselt 30 megabaidini päevas, siis täna kasutavad Mobiilse elu pakettide kliendid andmesidet keskmiselt 250-300 MB päevas. Kõige rohkem tarbivad Mobiilse elu kliendid andmesidet Soomes, millele järgnevad Läti, Rootsi ja Norra.

„Kliendid, kes kasutavad mobiilset internetti arvutis, tarbivad andmesidet veelgi enam ning rändluses on numbrid müstiliselt tõusnud, küündides Baltimaades ja Skandinaavias keskmiselt 1200 megabaidini päevas,“ sõnas Telia Eesti kõneside grupi juht Leila Leeben.

Klientide varasemast aktiivsem mobiiliteenuste kasutamine välismaal on tingitud sellest, et viimase poole aastaga on rändlusteenuste hinnad ja tingimused muutunud märgatavalt soodsamaks.

„See on vähendanud ka inimeste hirmu välismaal mobiilset andmesidet kasutada. Näiteks Euroopa Liidus reisides lülitavad kliendid oma telefonis andmeside välja aina harvem ning rändluses viibides on mobiilse andmeside kasutajate arv Baltimaades kerkinud üle 10%, Skandinaavias veelgi enam,“ selgitas Leeben.

Varasemast muretuma andmeside kasutamise kõrval väärib esile tõstmist ka kulude kokkuhoid: täna on võimalik 250-300 megabaidise andmemahu kasutamisel rändluse lisatasude pealt kokku hoida 15-18 eurot päevas.

Telia klientidele on hetkel avatud 50 riigis 4G võrk, mis võimaldab ka rändluses kasutada ülikiiret mobiilset interneti, et kasutusharjumused võrreldes Eestiga ei peaks muutuma.

Selleks, et välisreisil viibides oma andmeside kasutust jälgida, on klientidel võimalik kasutada näiteks Telia Travel äppi või My Data Manager’i, mis aitavad keskmist kasutust jälgida ja hoida kulud kontrolli all. Lisaks saavad Telia kliendid end suurte arvete eest kaitsta kas päeva- või kuulimiidi teenusega, mis fikseeritud tasu eest võimaldab kasutada kindlas mahus mobiilset internetti.

Telia Mobiilse elu kliendid saavad Baltimaades ja Skandinaavias viibides kasutada mobiilse andmeside ja kõneside teenuseid koduturu hinna ja tingimustega. 1. juunist sisaldab aga osa Mobiilse elu pakette andmeside mahtu, mida saab Euroopa Liidus reisides kasutada koduturu hinna ja tingimustega. Tegu on Eestis ainulaadse pakkumisega.

Tutvun teiste uudistega