Mitmed Telia telekanali Inspira saated said EFTA 2021 nominatsiooni

Eile välja kuulutatud Eesti filmi- ja teleauhindade nominentide seas on mitmeid Telia telekanali Inspira saateid. Neljas kategoorias nominatsiooni pälvinud saadete seas on nii tõsielu kui ka meelelahutus- ja seiklussaateid.

Eesti Filmi Instituut tunnustab oma ala professionaale juba viiendat korda ning sel aastal laekus konkursile 288 tööd, mis on läbi aegade suurim arv. Televisiooni valdkonnas esitati sel korral 147 kandidaati 15-s erinevas kategoorias.

Inspiras linastunud saadetest pääses nominatsiooni lausa neli projekti. „Meil on hea meel, et Inspira kanali saated said maineka žürii tunnustuse mitmes erinevas kategoorias ning juba esimesel tegevusaastal tõestas Inspira, et suudab valmistada kvaliteetset omatoodangut,“ ütles Telia Eesti televisiooni ja multimeedia valdkonna sisujuht Birjo Kiik.

**

Parima tõsielusaate kategoorias sai nominatsiooni saade „Bellingshauseni jälgedes“, meelelahutussaadetest valiti nominatsiooni „R2 Aastahitt“, parima erisaate kategoorias pälvis tähelepanu saade „Intsikurmu Telefestival“ ja aasta tulija kategoorias on nomineeritud seiklussaade „Rabaradapidi“.

Kiik tõi välja, et eelmine aasta oli televaldkonna jaoks tõeliselt eriline. “Kuna kinos käimine oli piiratud, vaadati televisiooni kaudu pakutavat tavapärasest rohkem. See pani televlaldkonnale kvaliteetse sisu loomisel veelgi suurema vastutuse,“ rõhutas Kiik.

1. jaanuaril tähistas Inspira telekanal oma 1. sünnipäeva. 2020. aastal vaadati Inspirat kokku 257 000 erinevast seadmest. Kanali sisu on eksklusiivsena kättesaadav vaid Telia klientidele.

Tutvun teiste uudistega