Mida uut ja põnevat pakub Inspira telekanal sügishooajal?

Telia Inspira telekanal toob sügishooajal kohalikule televaatajale hulgaliselt eksklusiivset telesisu nii spordi, värskete sarjade kui reisisaadete näol.

Telia Eesti televisiooni ja multimeedia valdkonna sisujuht Birjo Kiik tuletab meelde, et kogu Inspira kanali sisu saavad kõik Telia TV kliendid tasuta järelvaadata kuni 14 päeva jooksul. „Seetõttu võivad Inspira vaatajad olla muretud, kuna kõiki uusi sarju, filme ja spordivõistlusi saab soovi korral ka salvestusena vaadata. Samuti saab Inspira kanalit lisaks kodusele teleekraanile jälgida nii Telia TV äpi kui veebilehe vahendusel.“


SPORT

Spordisõprade rõõmuks jätkuvad Inspira kanalil WTA tenniseturniirid, kus saab kaasa elada Anett Kontaveiti mängudele.

Samuti jätkuvad otseülekanded Soome hokiliiga mängudest, kus Eesti televaatajani tuuakse Robert Rooba koduklubi JYP etteasted. Esimene JYP-i mäng on Inspira kanali eetris juba 2. oktoobril.

Oktoobris jõuab teleekraanile taas ka suur korvpall. Esimene sügisene korvpalliülekanne toimub 3. oktoobri, mil mängitakse PAF superkarika veerandfinaal. 10. oktoobril võtavad aga PAF Eesti-Läti korvpalliliigas omavahel mõõtu TalTechi ja Pärnu Sadama korvpallimeeskonnad.


REISISAATED

Ralli läbi Lääne-Aafrika

Inspira kanali omatoodang. Ligi 70 eestlast (sh onu Raiu) võtavad osa suurejoonelisemast amatöörrallist Budapest-Bamako. Viimased 12 aastat ei ole Aafrikas korraldatud Pariis-Dakari rallit, sest etniliste pingete tõttu ei ole see kant turvaline. Algajaid see aga ei heiduta. Rallil pole ei helikoptereid, kes päästma tuleks, ei puksiirautosid, tõlke ega giide. Ees ootab 17 päeva rallit, 10 riiki, 2 kontinenti ja umbes 9000 kilomeetri pikkune teekond. Sellel reisil on kindel üks – mitte miski pole kindel. Loota saab vaid oma õnnele, oskustele ja üksteisele. Nii nagu igasugune autoseiklus, viib ka see paikadesse, kuhu tavaline turist ilmselt kunagi ise ei satuks. Üle Sahara kõrbe võimsate liivadüünide, mööda legendaarseid Pariis-Dakari ralli radu, pisut prügise maastiku vahelt kaunisse savanni. Saate esimene osa oli eetris 5. septembril.

Rabaradapidi

Inspira kanali omatoodang, kus saab kaasa elada suvisele jalgsimatkale läbi kauni Eestimaa looduse (alates oktoobri lõpust).


SARJAD

Las Vegas (juba eetris)

Seksikas ja tempokas sari räägib Las Vegase kõige suuremast kasiinost Montecitost, mis on paradiis nii hasartmängijatele, petturitele kui seksiseikluste otsijatele. Samas jälgib kõiki inimesi kasiino turvateenistus, kelle jaoks on skandaalid igapäevane elu. Muidugi peavad nad ka petturitega ja konkurentidega võitlema.

Miks naised tapavad (juba eetris)

Sünge komöödiadraama, mis harutab lahti kolme erineval kümnendil elava naise elud: nii 1960ndate koduperenaine, 1980ndate seltskonnadaam kui nüüdisajal tegutsev advokaat puutuvad oma abieludes kokku truudusetusega. Seriaal vaatleb, kuidas on muutunud naiste roll ajas, kuid nende reaktsioon reetmisele ... mitte.

Neli pulma ja matus (esimene osa on eetris 14.09)

Neli ameeriklasest sõpra saavad Londonis toimuvas muinasjutulises pulmas taas kokku. Ent pärast altari ees paljastunud pommuudist paiskuvad nende elud kaosesse ning nad peavad üle elama romantikat ja südamevalu täis tormilise aasta. Ning loomulikult toimub neli pulma... ja üks matus.

Luther (tulemas)

Vaneminspektor John Luther on geniaalne mõrvauurija, kelle terav mõistus ei päästa teda alati oma kirgede põhjustatud ohtliku vägivalla eest. Ta tegeleb mõrvajuhtumitega, sageli just seoses sarimõrvaritega, ja tal on oskus mõrtsuka mõtteid lugeda.

BBC kvaliteetsed loodusdokumentaalid


Lisaks Inspira kanalile pakub Telia TV sel sügisel uut ja põnevat sisu ka HBO sarjade keskkonnas. Kõige värskematele filmidele saab aga kaasa elada Telia TV Sisuleidja vahendusel


HBO

Hundiharidus (alates 04.09)

Kaks androidi peavad salapärasel puutumata planeedil inimlapsi kasvatama. Usulised erimeelsused ähvardavad kasvava inimkoloonia tülli ajada ning androidid näevad, et inimeste usu juhtimine on raske ülesanne.

Sellised me olemegi (alates 15.09)

Sari jälgib kahe Ameerika teismelise täiskasvanuks saamist Itaalias, Ameerika sõjaväebaasis.

Kolmas päev (alates 15.09)

Sari, kus peaosades on Jude Law ja Naomie Harris, koosneb kahest osast. Esimene osa räägib mehest nimega Sam, kes satub salapärasele Osea saarele. Teises osas jälgitakse üksikema Helenit, kes samuti leiab end ootamatult samalt saarelt…


VÄRSKED FILMID SISULEIDJAS

Asjad, millest me ei räägi

Lustlik kodumaine seksikomöödia. Filmi keskmes on viie paari voodielu probleemid ja salajased intiimsed unelmad. Kas maksab ikka rääkida partnerile seda, mis meile magamistoas kõige rohkem meeldib? Olgu selleks siis varvaste lakkumine, vägistamisfantaasiad, rollimängud või hoopistükkis erutumine magavast või nutvast kaaslasest? Kas kõigi intiimsete mõtete jagamine toob kaasa unelmate seksi või piinliku katastroofi, saabki teada komöödiast "Asjad, millest me ei räägi". Linaloos mängivad Jan Uuspõld ("Jan Uuspõld läheb Tartusse"), Ragne Pekarev ("Kirjad Inglile"), Rain Tolk ("Püha Tõnu kiusamine"), Liina Tennosaar ("Sügisball") jt.

Salmonid. 25 aastat hiljem

Humoorikas kodumaine mängufilm, mis valmis juubelikingituseks legendaarsele näitlejannale Ita Everile ("Nukitsamees"). Film toob vaatajate ette tagasi kunagisest menuseriaalist tuntud äripere Salmonid. Selgub, et perekond on vahepealsed aastad Eestit valitsenud, matroon Ella Salmonist on saanud isegi Vabariigi President. Nüüd aga on nende ees uus eesmärk: tuua Venemaal asuv presidendi ametiraha tagasi Eestisse. Mõistagi ei lähe sündmused päris nii nagu planeeritud… Filmis mängivad lisaks Ita Everile veel Guido Kangur ("Kormoranid"), Merle Palmiste ("Litsid"), Maria Avdjuško ("Seltsimees laps"), Ain Lutsepp ("Kevade") jt.

Sipsik – tulekul oktoobris

Tutvun teiste uudistega