Mektorys avatud äpilabor ootab külla ettevõtteid, tudengeid ja lapsi

Smart Labi avasid TTÜ prorektor ja Mektory juht Tea Varrak, Samsung Electronics Balticsi president Taehwan Hwang ja Eesti Telekomi tehnoloogiadirektor Tiit Tammiste.

Tea Varrak avaldas lootust, et uuest äpilaborist tõuseb kasu nii koolilastele ja tudengitele kui ka nutirakendusi loovatele idufirmadele, telekomidele ning IT-ettevõtetele.

"Mektory majas käis eelmisel aastal 8000 last. Delegatsioonie võtsime vastu pea sajast riigist ja kokku külastas meie maja enam kui 47000 inimest. Loodame, et uus äpilabor on veel üks põhjus, miks meile külla tulla ja siin ka ise midagi korda saata," sõnas Varrak.

Samsung Electronics Balticsi president Taehwan Hwang märkis, et globaalse innovatsiooni liidrina teab Samsung väga hästi, kui palju ja kui kiiresti muudab tehnoloogia meie igapäevaelu.

"Seetõttu hindame väga kõrgelt ka oma pikaajalist koostööd Tallinna Tehnikaülikooliga. Kahe aasta eest Mektorys avatud Samsungi Digitaalsest Akadeemiast on saanud keskne osa Samsungi Digipöörde projektis, mis valmistab Eesti koole ette digitaalseks tulevikuks. Sel aastal on Digipöörde projekt suunatud veelgi suuremale hulgale Eesti koolidele ning programm käivitub mõne kuu pärast. Smart Labi avamisega jätkame me uhkusega koostööd oma usaledusväätrsete partnerite TTÜ, IT Kolledži ja IT sektori ettevõtetega ning aitame avada uue peatüki Eesti mobiilirakenduste arendamises," ütles Hwang.

Eesti Telekomi tehnoloogiadirektor Tiit Tammiste sõnul ei osatud veel mõne aasta eest ette näha seda, kui olulisel määral hakkavad nutiseadmed, asjade internet ja äpid inimeste elu mõjutama. "Nüüd me saame väga hästi aru, et oleme Smart Labi loomisega teinud õige sammu."

Tammiste sõnul on oluline, et selline testkeskkond kerkis Mektorysse, kus just lapsed ja tudengid saaksid esimese maigu sellest, mismoodi nutirakendusi arendatatakse ja kuidas sünnivad paremad äpid.
"Ma loodan, et kogu see aeg, mis on vaba ettevõtete poolt tehtavatest testidest, on uues laboris täidetud laste ja tudengitega."

Smart Labis saab äppide testimiseks üles rivistada kuni 60 erinevat nutiseadet ning testkeskkonnas on võimalik testida nii Android, iOS kui Windowsi operatsioonisüsteemil põhinevaid nutirakendusi.
Äpilabori avamisel oli võimalik tutvuda ka tudengite ja idufirmade poolt loodud uusimate äppidega. Näiteks oli välja pandud elektrijalgratas, mille aku parameetreid võib jälgida nutiseadmel. Samuti said huvilised tutvuda, kuidas on võimalik 3D printimist kontrollida läbi nutiseadme.

Smart Labi eesmärgiks on anda Eesti ettevõtete ja tudengite kasutusse tipptingimused uute ja maailmaturgudel läbilöögivõimeliste rakenduste loomiseks.

2014. aasta novembris allkirjastasid TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory, IT Kolledž ning juhtivad Eesti IT ettevõtted Eesti Telekom, Samsung, TTÜ, ASA, Nortal, StagnationLab, Applaud, MobiLab ja MTÜ IKT Demokeskus koostöölepingu, millega loodi äppide testimise keskkond Mektorysse. Keskuse sponsoriteks on ka Microsoft, HP, Valge Klaar ja LG. Äpilabori loomise idee sai alguse IT ettevõtete ühisest huvist suurendada Eesti ettevõtete loodavate rakenduste võimekust ja ärilist potentsiaali. Keskus loodi, kuna igal ettevõttel eraldi ei ole otstarbekas keskust välja ehitada ning ülikoolidel puudub vajalik taristu suuremahuliseks õppetegevuseks.

Tutvun teiste uudistega