Kooliaasta algus lennutas Lotte telefoni müügiedetabeli tippu

Kui tavaliselt kroonivad Telia mobiiltelefonide müügiedetabeleid Apple’i tooted, siis uue kooliaasta eel kerkis üheks müüduimaks nutitelefoniks Lotte sümboolikaga Huawei Y5.

Tavapärasega võrreldes kasvas Lotte telefoni müügiedu mitmeid kordi, mis näitab, et see on kooli läinud laste vanemate seas üks eelistatuimaid valikuid. Üks peamisi müügiargumente on Lotte telefoni puhul kindlasti soodne hind (89 eurot). Kooliaasta alguses suutis Lotte telefoni müügiedult edestada vaid Samsung Galaxy J3.

„Nagu näha, on müügitabeli tipus kaks odavama hinnaklassi toodet. Näiteks Samsung Galaxy J3 hind on 149 eurot, millega on see kõige odavam Samsungi mudel meie valikus. Nii Huawei Y5 Lotte kui ka Samsung Galaxy J3 puhul on kindlasti tegu koolilastele soetatud seadmetega,“ märkis Telia Eesti seadmete ja finantseerimise osakonna erakliendi valdkonnajuht Heiko Sõro.

Madalama hinnaklassi toodetest mahtusid esikümnesse veel Coolpad Porto S (99 eurot) ja Huawei P8 Lite DS (179 eurot).

Kogu edetabeli kolmas number oli aga iPhone 5S kliendihinnaga 339 eurot, mille müügiedule on kaasa aidanud nii gümnasistide kui tudengite ostueelistused.

„Kindlasti on nii iPhone 5S kui ka teiste edetabelis olevate iPhone’ide edu põhjuseks järelmaksu 0-eurone intress kui ka 0-eurone lepingutasu,“ hindas Sõro.

Kogu edetabel näeb välja selline:

 1. Samsung Galaxy J3 (2016)
 2. Huawei Y5 Lotte
 3. Apple iPhone 5S
 4. Apple iPhone 6s
 5. Huawei P8 Lite DS
 6. Apple iPhone SE
 7. Coolpad Porto S
 8. Samsung Galaxy S6
 9. Huawei P9 Lite DS 2GB
 10. Samsung Galaxy S7

Teine huvitav kooliaasta alguse müügitrend on seotud sülearvutite segmendiga.

„Sülearvutite osas on kooli algus aasta parim müügiaeg, ületades tihti isegi jõulumüüke,“ sõnas Sõro. „Tänavuseks lemmikuks on saanud Apple Macbook, mille hind (999 eurot) koos järelmaksu 0-intressi ja 0-lepingutasuga on teinud sellest tõelise müügihiti.“

Sülearvutite TOP3 näeb välja selline:

 1. Apple MacBook Air 13,3“ i5
 2. HP 225 G4 15,6" /HD SVA/
 3. Lenovo IdeaPad 100-15IBD 15,6 i5-5200U
Tutvun teiste uudistega