Kelvingi ja Leppneeme vahel hakkas tööle Telia uus mobiilimast

Alates 27. augustist teenindab Telia kliente Kelvingi ja Leppneeme piirkonnas uus mobiilimast, mis parendab piirkonna mobiiliteenuste kvaliteeti.

Telia Eesti raadiovõrgu osakonna juhataja Oliver Lekki sõnul on uue masti püstitamise eesmärk parandada Viimsi poolsaarel asuva Kelvingi ja Leppneeme küla klientide levi.

„Uue masti planeerimisel lähtusime eelkõige klientide tagasisidest ja ootustest. Nüüd peaks mobiililevi kvaliteet nendes piirkondades paranema. Kelvingi piirkonnas ei olnud pikka aega ühtegi mobiilimasti ning tegime selle lõpuks teoks,“ lisas Lekk.

Uus mast kerkis Kelvingi ja Leppneeme vahele, kunagise lagunenud tuletorni asemele. Leviala parandab see kogu Kelvingi külas ja Leppneeme läänepoolses osas. Telia paigaldas masti külge nii 2G, 3G kui 4G tugijaamad ning piirkonna klientide jaoks paraneb uue masti püstitamisega mobiilse kõne- ja andmeside kvaliteet.

Varasemalt töötasid piirkonnas Leppneeme sadama kohalik tugijaam ning Rohuneeme mast, mis aga ei suutnud Kelvingit ja Leppneemet hea leviga katta – esimene oli liialt madal ning teise leviomadusi mõjutas ettejääv mets.

Telia investeerib uute mastide ja mobiilitugijaamade paigaldamisse pidevalt. Selle aasta viie esimese kuuga paigaldas ja uuendas Telia üle Eesti 461 mobiilside tugijaama, mille tulemusena paranes mobiilside kvaliteet kõigis maakondades.

Tutvun teiste uudistega