iPhone’i omanikud saavad nüüd Eestis kasutada WiFi-kõnesid

Veebruar tõi hea uudise paljudele iPhone’i omanikele – nimelt laienes Telia poolt Eestis pakutav VoWiFi teenus, mis võimaldab teha mobiilikõnesid WiFi võrgus, nüüd ka Apple telefonidele.

VoWiFi võimaldab teha nutitelefoniga kõnesid traadita interneti ehk WiFi võrgus, laiendades niimoodi mobiilikõnede „leviala“ ning pakkudes võimalusel siseruumides ka paremat kõnekvaliteeti.

See tähendab, et kui inimene asub siseruumis, kus pole mobiililevi kvaliteet just kõige parem, saab ta WiFi-võrgu olemasolul kasutada mobiilikõne tegemiseks seda sama WiFi võrku.

„See on hea uudis paljudele Apple telefonide kasutajatele, keda on Telia võrgus kokku enam kui 100 000. VoWiFi on oma tööpõhimõttelt 4G mobiilikõne pikendus - kui hoones pole näiteks mobiililevi 4G kõne tegemiseks piisavalt tugev, valib telefon helistamiseks saadaoleva WiFi võrgu. WiFi levialast väljudes liigub aga kõne sujuvalt üle 4G mobiilivõrku,“ selgitas Telia Eesti tehnilise teeninduse juht Tanel Peep.

Telia avas VoWiFi võimekuse oma võrgus täpselt aasta tagasi ehk veebruaris 2019. Esialgu said Telia VoWiFi teenust kasutada Android seadmed ning tänase seisuga on lahendust kasutanud ligemale 20 000 Telia klienti.

Nüüd teatas ka Apple, et nende seadmed toetavad Telia VoWiFi tuge Eestis. See tähendab, et kõik Apple mudelid alates mudelitest iPhone SE, 6S ja 6S Plus, mille tarkvaraversioon on iOS 13.3 või uuem, saavad Telia võrgus kasutada VoWiFi teenust.

VoWiFi uuendus saabub telefonile kui „Network Provider Settings Update“ ja kui telefon sellist uuendust pakub, tuleb uuendamiseks vajutada „Update“.

WiFi kõnede tegemiseks peab kasutajal olema VoWiFi toega nutitelefon, mis on varustatud telefonitootja kõige värskema tarkvaraga ning seadmes peab olema aktiveeritud Telia VoLTE (ehk mobiilikõned 4G võrgus) ja VoWiFi kõneteenus. Samas tasub meeles pidada, et VoWiFi ei ole Apple telefonides vaikimisi avatud ning funktsionaalsuse aktiveerimiseks tuleb see seadete menüüst aktiveerida, minnes: Settings – Mobile Data – Wi-Fi Calling – On.

Telia VoWiFi teenusega liitumine eraldi midagi ei maksa. Samuti ei erista Telia VoWiFi kõnesid teistest mobiilikõnedest – kõnede tasustamine toimub samal põhimõttel nagu „tavaliste“ mobiilikõnede puhul, vastavalt kliendi poolt valitud kõnepaketi tingimustele.

Telia VoWiFi teenusega saab lähemalt tutvuda siin.

Tutvun teiste uudistega