Inspira eetrisse jõudis sari eestlaste merereisist Arktikasse

Eelmise aasta mais startis Sillamäe sadamast Arktika ekspeditsioonile Eesti polaarlaev S/Y Admiral Bellingshausen. Nüüd jõudis viieosaline seikluslik-populaarteaduslik lühisari Inspira kanalisse.

Arktika ekspeditsiooni juhi Tiit Pruuli sõnul oli ekspeditsiooni eesmärgiks lisaks Arktikale külastada selliseid kohti nagu Island, Gröönimaa, Fääri saared ja Teravmäed.

„Admiral Bellingshauseni pardale mahub korraga 12 meest-naist ja meil on päris kirev seltskond. Me oleme esitanud kutse kaasa sõitmiseks ka Vabariigi Presidendile,“ tutvustas Pruuli ekspeditsiooni plaane eelmise aasta kevadel.

Sarja esimene osa oli Inspira kanali eetris kolmapäeval, 2. veebruaril algusega kell 20:00.

Telia Eesti toetustegevuste juht Elo Võrk ütles, et nii nagu eelmisel reisil Antarktikasse, oli Telia sooviks Arktika ekspeditsiooni toetades tõsta teadlikkust kliimaprobleemidest, mille põhjustega tegelemise on ettevõte ka enda keskkonnaeesmärkideks seadnud.

„Soovime olla aastaks 2030 CO2 ja jäätmevabad ning kaasata nende eesmärkide taha ka oma partnerid. Arktika reisilt toob meeskond kindlasti kaasa uut infot selle kohta, milline on hetkel meid ümbritsevate merede seisukord ja saame siit edasi mõelda, kuidas luua läbi tehnoloogia ja digitaalsete lahenduste positiivset muutust keskkonna jalajälje vähendamiseks,“ lisas Võrk

Kõigest sellest ongi nüüdseks valminud viieosaline dokumentaalsari, mida saab näha Inspira kanalis. Sarjas tuleb juttu väga erinevatel teemadel, alustades maakera kliimaprobleemidest läbi Arktika vaatevinkli, Arktika loodusest ning loomulikult kõigist peatumiskohtadest (Island, Fääri saared, Teravmäed, Gröönimaa, Norra) ning nende eripäradest.

Saatesari on Inspira kanali eetris kolmapäeviti kell 20:00 (vahemikus 02.02 kuni 02.03).

Tutvun teiste uudistega