I kvartali müüduimad telefonid

Telia Eesti koostas oma kaubamüügi statistika põhjal 2016. aasta I kvartali müüduimate mobiiltelefonide edetabelid, mis pakkusid nii mõnegi üllatuse.

Mobiiltelefonide arvestuses (nuti- ja nuputelefonid koos) mahtus kümne müüduima hulka 6 nuti- ja 4 nuputelefoni ning esindatud oli 6 erinevat kaubamärki: Apple, Huawei, Microsoft, Samsung, Doro ja Nokia.

Võrreldes aasta taguse ajaga oli näiteks üks huvitav muutus selles, et kui siis jõudis esikümnesse kaks, siis nüüd koguni neli nuputelefoni. Põhjus selles, et Telial oli veebruaris Doro nuputelefonile hea kliendipakkumine, mis kasvatas brändi müüki ja tagas koha ka edetabelis. Siinkohal on oluline märkida, et kuna nuputelefonide valik võrreldes nutitelefonidega on oluliselt väiksem, on tänu sellele ka TOPi pääsemine lihtsam. Samas pole nuputelefonid nutikate kõrval kuhugi kadunud – vajadus ja kasutus nende järele on endiselt olemas ning seda kas või klientide näol, kes palju helistavad ja selle endale teiseks telefoniks soetavad.

I kvartali müüduim telefon oli taaskord Apple’i toodang, sedakorda nende uusim lipulaev iPhone 6s ning seda veenva eduga järgnevate ees. iPhone 6s võttis teatepulga üle oma eelkäijalt iPhone 6, mis oli eelmise aasta kolme esimese kvartali müüduim mobiiltelefon.

Teisele kohale asetus odavama hinnaklassi nutitelefon Huawei Y5, mille saab praegu Telia e-poest kätte vähem kui 100 euroga. Üldse mahtus esikümnesse kaks Huawei mudelit, mis näitab, et eestimaalased on Hiina mobiilitootja tooted kenasti omaks võtnud.

Kolmandale kohale asetus Microsoft Mobile 108, esindades odavama hinnaotsa nuputelefone, mida Telia pakub koos kõnekaartidega.

Telia müüduimad mobiiltelefonid 2016 esimeses kvartalis:

 1. Apple iPhone 6s
 2. Huawei Y5
 3. Microsoft Mobile 108
 4. Samsung Galaxy J5
 5. Samsung Galaxy Core Prime
 6. Samsung Galaxy Grand Prime
 7. Doro Primo 215
 8. Doro Primo 405
 1. Huawei P8 Lite
 2. Nokia 222
 3. Samsung Galaxy A3 (2016)
 4. LG Leon
 5. Sony Xperia M4 Aqua
 6. Nokia 225
 7. Samsung Galaxy S6

Nutitelefonide arvestuses mahtus esimese 15 hulka 5 erinevat tootjat: Apple, Huawei, Samsung, LG ja Sony. Keskmine nutitelefoni müügihind oli esimeses kvartalis 340 eurot. Samas hakkas silma, et Samsungi uus lipulaev, mis jõudis müügile märtsi alguses, võeti klientide poolt hästi vastu. Kui liita kokku mõlema uue versiooni ehk Galaxy S7 ja Galaxy S7 Edge müügitulemused, asetuks Samsungi tippmudel kõrgele 7. kohale. Ühe kuu müüki arvestades on see võimas tulemus.

Telia müüduimad nutitelefonid 2016 esimeses kvartalis:

 1. Apple iPhone 6s
 2. Huawei Y5
 3. Samsung Galaxy J5
 4. Samsung Galaxy Core Prime
 5. Samsung Galaxy Grand Prime
 6. Huawei P8 Lite
 7. Samsung Galaxy A3 (2016)
 8. LG Leon
 1. Sony Xperia M4 Aqua
 2. Samsung Galaxy S6
 3. Sony Xperia M5
 4. Samsung Galaxy A3
 5. Sony Xperia Z5 Compact
 6. Samsung Galaxy S5 Neo
 7. Samsung Galaxy S7 Edge
Tutvun teiste uudistega