Homme saab Tallinnas tutvuda tuleviku tehnoloogiatega

Rootsi saatkond avab homsel Euroopa päeval oma sisehoovi kõigile huvilistele, et koostöös Telia ja Ericssoniga tutvustada erinevaid tulevikutehnoloogiaid ning pakkuda meelelahutust kogu perele.

Laupäeval, 7. mail tähistatakse Tallinnas taas Euroopa päeva, mille raames keskendub Rootsi saatkond sel korral digitaalse arengu teemale.

Päev on sisustatud saatkonna juures erinevate tegevustega ning koos Telia ja Ericssoniga näidatakse, kuidas hakkab tuleviku mobiilitehnoloogia meie igapäevaelu mõjutama.

Kuna Tallinn ja Stockholm on kaks esimest linna, kus Ericsson ja Telia soovivad juba 2018. aastal 5G mobiilitehnoloogiat tutvustada, saab laupäeval 5G poolt pakutavate võimalustega tutvust teha.

Huvilised saavad tutvuda virtuaalreaalsuse prillidega ja rännata nende abil ringi digimaailmas, nautides 360-kraadiseid vaateid tuntud Rootsi asukohtadest nagu Lundi katedraal ja Malmö. Samuti saab lasta end digitaalsete Rootsi maastike taustal pildistada.

Ericssoni poolt pannakse üles puutetundlik ekraan, mille temaatika on samuti selgelt tulevikku suunatud ning kannab pealkirja „Elu aastal 2025“. Kell 13:00 sõidab saatkonna sisehoovi aga Starship Technologies poolt valmistatud transpordirobot.

Tuleviku teemade kõrval saab meenutada ka ajalugu: nimelt avati 25 aastat tagasi Eestis esimene mobiilivõrk. Selle tähistamiseks pani Telia kokku väikese näituse, kus saab tutvuda nii viimase veerandsajandi mobiiltelefonide kui ka olulisemate sündmustega kohalikul mobiilsideturul.

Saatkond viib läbi ka auhinnamängu, kus osalejate vahel lähevad loosi Tallinki kruiis, nutikell Telialt ja mitmed teised vahvad auhinnad. Lisaks pakutakse külalistele suupisteid, jagatakse õhupalle ning lastele on avatud meisterdamisnurgake.

Rootsi saatkonna sisehoov aadressiga Pikk tn 28 on kõigile huvilistele avatud laupäeval vahemikus kell 11:00-15:00.

Tutvun teiste uudistega