EMT: 4G viib kõned mobiilist telerisse

Telekomi võrgus on alates eelmise aasta sügises testimisel häälkõned 4G võrgus ehk VoLTE (Voice over LTE) ning seda mitte ainult mobiiltelefonide, vaid erinevate seadmete vahel. Tänasel Tehnoloogialabori sündmusel demonstreeriti 4G videokõne mobiilist telerisse. Eesti esimese avaliku 4G videokõne tegid omavahel Eesti Telekomi juhatuse esimees Valdo Kalm ja tehnoloogiadirektor Tiit Tammiste.

„Mobiili ja lairiba koostöös  ehitame uue põlvkonna võrku uute teenuste jaoks ning  VoLTE on vaid üks osa sellest," märkis Tammiste. „Kindlasti on meie eelis ka see, et teame ja tunneme IPTV keskkonda ning meil on võimekus kliendile uute ja põnevate teenuste loomiseks."

Kogu maailmas on tulevikutrendiks liikuvad (mobiilsed) seadmed, mille vahel toimivad kõik teenused:  kõne, andmeside ja televisioon.

 „Kõnede tulevik on ühe kasutajaga seotud erinevates seadmetes: mobiilis, arvutis, teleris või mujal, vastavalt kasutaja valikule," ütles Tammiste. „Paljuräägitud kontseptsioon  Any device, anywhere, any content tähendab, et klient valib nii aja, koha kui seadme teenuse kasutamiseks ning tahab oma soovitud sisu kasutada just selles seadmes ja selles olukorras, mis on talle hetkel kõige mugavam."

VoLTE (Voice over LTE) all mõistetakse häälkõne 4G ehk LTE võrgus. Praegu saab 4G toega nutitelefonis kasutada 4G internetti, kuid helistamisel liigub kõne tagasi 3G võrku. VoLTE puhul kõne „tagasikukkumist" ei toimu ning kõne toimub 4G võrgus.

Hetkel veel VoLTE toega nutitelefone Eestis müügil ei ole, küll aga on VoLTE tugi olemas paljude suuremate tootjate Aasia turule suunatud telefonides.
Tutvun teiste uudistega