Eesti Telekom sai tiitli „Kultuurisõber 2014"


Eesti Telekomi toetatavate projektide hulgas on erinevate kultuurivaldkondade projekte, tähelepanu on pööratud ka noortele. Toetatavate ürituste hulka kuuluvad näiteks Birgitta Festival, Tallinn Music Week, Saaremaa Ooperipäevad, Jõhvi Balletifestival ning Viljandi Pärimusmuusika Festival. Eesti Telekom teeb koostööd Eesti Kontserdiga, teatriga Vanemuine, KUMU, ja Ajaloomuuseumi ning paljude teiste kultuuriorganisatsioonidega. Samuti oli Eesti Telekom üks toetajatest eelmise aasta laulupeotule toomise teekonnal.
 
„Peame kõikide toetusprojektide puhul oluliseks mitte ainult rahalist toetamist, vaid ka omapoolse lisaväärtuse andmist," ütles Eesti Telekomi juhatuse esimees Valdo Kalm. „Nii näiteks oleme paljudel üritustel innovatsioonipartner, võimaldades ürituste infot ja piletimüüki läbi EMT Live mobiilirakenduse ning kliendid on selle võimaluse väga aktiivselt vastu võtnud. Samuti väärib märkimist laulupeo tule teekonna ülekandmine nutiTV-sse üle 4G mobiilivõrgu, millega võimaldasime tuletoomise emotsioone nautida ka nendel, kes ise tule teekonnal toimuvatele üritustele ei jõudnud."
 
Eesti Telekomi tänavuseks toetatavaks kunstiprojektiks saab septembris KUMUs avatav Ants Laikmaa  „Vigala ja Capri". Ants Laikmaa (1884–1942) on eesti kunstiajaloo kirevamaid isiksusi, kelle kui paljurännanu pilk andis laengu kultuurielu ülesehitamise ambitsioonidele kodumaal.
 

Kokku tunnustas Kultuuriministeerium tiitliga „Kultuurisõber 2014" kultuuri toetamise eest 37 ettevõtet ja üksikisikut. Tiitli „Aasta kultuurisõber" said tänavu Premia Tallinna Külmhoone AS, AS Tallink Grupp ja ettevõtja Ahti Heinla, eelmisel kahel aastal oli tiitli „Aasta kultuurisõber" saajate hulgas ka EMT.

Tutvun teiste uudistega